Natalie Portman jako mroczna baletnica

elvira
03.12.2010 17:10
Odbyła się światowa premiera "Czarnego Łabędzia" Darrena Aronofsky'ego. Natalie Portman zobaczyliśmy w roli głównej.

Dwie baletnice: Nina (Natalie Portman) i Lily (Mila Kunis) rywalizują o rolę primabaleriny. Tło tej historii opiera się na najsłynniejszym przedstawieniu baletowym "Jezioro Łabędzie".

 

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy dyrektor teatru pragnie zastąpić będącą u kresu kariery primabalerinę, która gra księżniczkę Odettę. Do wyboru ma dwie kandydatki - Ninę i Lily. Nina idealnie pasuje do roli Białego Łabędzia, z kolei Lily do Czarnego. Jednak Odetta to kreacja łącząca w sobie niewinność Białego z gracją i zmysłowością Czarnego Łabędzia.

 

Dochodzi do rywalizacji pomiędzy dziewczynami. Wydarzenia nabierają tempa, gdy Nina staje się ofiarą gwałtu i zaczyna miewać omamy. Dziewczyna odkrywa drugą, mroczną stronę swojego charakteru. Która z nich zwycięży? Jakie będą tego konsekwencje?

 

Odpowiedź na to pytanie 21 stycznia na ekranach polskich kin.

 

Przedstawiony thiller psychologiczny rozpoczął tegoroczny festiwal w Wenecji. Obraz jak na razie pokazywany jest w 18 kinach w 8 miastach Ameryki ( Nowy York, Boston, Chicago,Los Angeles, San Francisco, Waszyngton, Dallas i Toronto). Poza tym na większość seansów bilety są już wyprzedane. Jak na razie film zarezerwowany jest tylko dla wybrańców.

 

Z kolei ten weekend sprawił, że studio Fox Searchlight uzyskało nowy rekord w dystrybucji limitowanej - 77,4 tysiąca dolarów na kino. Tym dokonaniem już może poszczycić się "Czarny Łabędź".

 


Darren Aronofsky - reżyser m.in. "Pi", "Źródło" i "Zapaśnik".

 

za: we - dwoje.pl, filmweb, wikipedia

 

Przed Wami zwiastun:

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!