Polscy fani nagrali teledysk dla Depeche Mode

19.04.2011 16:10
14.03.2006, Katowice. Na koncercie Depeche Mode bawiło się 9 tysięcy fanów. Prawie wszystkie bilety sprzedały się w zaledwie pięć dni. - Koncert był perfekcyjny, idealny prezent dla każdego fana tej najbardziej kultowej grupy na świecie - pisała

14.03.2006, Katowice. Na koncercie Depeche Mode bawiło się 9 tysięcy fanów. Prawie wszystkie bilety sprzedały się w zaledwie pięć dni. - Koncert był perfekcyjny, idealny prezent dla każdego fana tej najbardziej kultowej grupy na świecie - pisała "Gazeta" (Fot.Bartosz Wrześniowski / Agencja Gazeta)

Ponad 100 fanów Depeche Mode spotkało się Warszawie, aby nagrać nieoficjalny teledysk do piosenki "Ghost", jednego z bonusowych utworów pokrytego podwójną platyną w Polsce albumu "Sounds of the Universe".

 

Nagranie w ramach projektu Shadows for the Masses odbyło się 2 kwietnia w klubie Sen Pszczoły w Warszawie. Rozpoczęło się około godziny 9.00 i trwało 7 godzin. Część zdjęć powstała również tydzień wcześniej. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez grupkę polskich fanów, którzy dysponując zerowym budżetem, zorganizowali fachową ekipę oraz zaplecze techniczne, aby nakręcić profesjonalny teledysk.Gotowe wideo można obejrzeć na pod tym adresem.

 

W scenariuszu uwzględniono charakterystyczne motywy z pięćdziesięciu oryginalnych teledysków Depeche Mode. Każdy z uczestników nagrania miał do przygotowania specjalne stroje oraz rekwizyty. Na planie pojawiło się także nowe pokolenie "depeszy" - czwórka dzieci, z których najmłodsze ma 7 miesięcy. Oprócz fanów w klipie udział wzięły również dwa owczarki niemieckie, biały buldog oraz kura.

 

"Shadows for the Masses" jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu, w którym ponad 60 fanów z okazji 30-lecia Depeche Mode nagrało lipduba do piosenki "Just Can't Get Enough". Teledysk, nakręcony jednym ujęciem w niecałe pięć godzin, zyskał dużą popularność wśród fanów na całym świecie, osiągając ponad 50 000 wyświetleń w serwisie YouTube. "Lipdub for the Masses" został również doceniony na międzynarodowych portalach inernetowych i forach, a także m.in. przez byłego członka zespołu, Alana Wildera.

 

za megafon.pl

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!