Rod Stewart jest za reaktywacją The Faces

27.05.2011 16:10
Mick Gold / Red Ferns / Retna

Mick Gold / Red Ferns / Retna (Mick Gold / Red Ferns / Retna)

Wokalista stawia jednak jeden warunek - gitarzysta Ronnie Wood musi znaleźć czas dla zespołu.

 

The Faces to angielski zespół rock and rollowy, działający od 1969 do 1975 roku. Grupa nagrała wiele znanych piosenek takich jak "Stay With Me", "Maggie May", "You Can Make Me Dance, Sing or Anything" czy "I'd Rather Go Blind". Zespół bardzo szybko wspinał się na szczyty list przebojów na całym świecie. Miejscami miał większą popularność od słynnego zaprzyjaźnionego zespołu The Rolling Stones.

 

Niestety rosnące zaangażowanie gitarzysty Ronnie'ego Wooda w swój główny zespół, właśnie The Rolling Stones, doprowadziło do rozpadu formacji w 1975 r.W ubiegłe wakacje Wood znów połączył siły z The Faces na koncercie Vintage At Goodwood Festival - wówczas jednak nieobecny był Rod Stewart (zastąpił go wokalista Simply Red, Mick Hucknall).

 

Stewart przekonuje jednak, że jest otwarty na pełną reaktywację grupy. Pod jednym warunkiem. Wyznaje:

 

Z Ronnie'm jest taki problem, że nadal jest w Stonesach. Potrzebujemy od niego jasnego stanowiska, a nie tekstów w stylu: "No, następny miesiąc mam wolny, możemy coś zrobić". To tak nie działa, to mało profesjonalne. Jeśli da nam czas, ja w to wchodzę. Jeśli jednak nadal będzie się angażował w The Rolling Stones, nic nie mogę obiecać. Chciałbym, ale nie mogę.

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!