Fotoblog: Jak przeżyć pierwszy tydzień w pracy. Poranny poradnik ilustrowany.

Pierwszy tydzień w pracy po Nowym Roku może być naprawdę ciężki. Środa to, według statystyk, dzień najtrudniejszy. Dlatego mamy kilka dobrych rad, jak dzień ów i resztę tygodnia przetrwać w dobrym samopoczuciu.

 

Nie dość, że styczeń to miesiąc ubogi w święta, dziwnie pełen dni pracujących, to jeszcze wielu z nas cierpi wówczas na niewydolność finansową i niechęć do wywiązywania się z umowy o pracę. Dlatego we wspomnianej pracy najlepiej udawać człowieka absolutnie niewrażliwego na polecenia przełożonych. Jak być profesjonalnie niewrażliwym? Widać poniżej.

 

Kolejną techniką spędzania czasu w pracy to przyniesiona z Dalekiego Wschodu praktyka Trzymania Się Za Ręce - wymieniana już w pierwszych chińskich leksykonach medycznych. Wspaniale rozluźnia mięśnie brzucha i poprawia krążenie krwi w miednicy i kończynach.

 

 

Wspólna medytacja jest znaną od wieków metodą lekceważenia obowiązków pracowniczych i ogólnego spychania bolesnej rzeczywistości na dalszy plan. Zdjęcie prezentuje prawidłową medytację w pozycji Wytrwam Do Końca Pracy.

 

 

Bardzo nowoczesną grą, wymyśloną przez amerykańskich psychologów pracy, jest udawanie znanych rzeźb ku uciesze koleżanek i kolegów. Na fotografii poniżej dowolna interpretacja słynnej Piety Michała Anioła.

 

 

Wreszcie zrobienie z siebie pośmiewiska w imię dobrze pojętych relacji w miejscu pracy, jest oczywiście najprostszą i najefektywniejszą metodą pomijania obowiązków. Na zdjęciu Rafał twierdzący uparcie, że jest synem zająca Poziomki i któregoś z czterech pancernych.

 

 

Jak widać, przy odrobinie samozaparcia, pomysłowości, a także pełnej świadomości faktu, że normalny człowiek do pracy się nie nadaje, można przetrwać nie jeden tydzień, ale wszystkie w najbardziej niesprzyjających warunkach.

 

Szczęśliwych 52 tygodni 2010 roku, życzą Złote Przeboje na Dzień Dobry!

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!