Fotoblog: Poranny Poradnik Karnawałowy

Karnawał w tym roku kończy się wyjątkowo szybko, jeśli nie pojechałeś- jak zwykle - do Rio, możesz zorganizować sobie słynną zabawę we własnym biurze. Oto kilka naszych uwag, żeby karnawał był łudząco podobny do tego brazylijskiego.

 

Nie czarujmy się - nie jedziesz w tym roku na karnawał do Rio, bo to nudne i przewidywalne wydarzenie... z żadnego innego powodu. Przychodząc do swego biura, z grubsza wiesz, co cię spotka, ale to, w przeciwieństwie do natury brazylijskiej imprezy, możesz zmienić.

 

 

Jak wiadomo, podstawą każdej imprezy karnawałowej jest wymyślny drink. Rafał prezentuje, jak przy użyciu przeciętnych biurowych przyrządów zrobić drinka o nazwie Brazylijska noc.

 

 

Dobra impreza to taka, na której są kanapki i akordeonista. Rafał gra na akordeonie od dziecka, na zdjęciu widać instrument, który jest w rodzinie Rafała od pokoleń. W rodzinie Agnieszki jedzenie kanapek uchodzi za sztukę. Agnieszka prezentuje technikę jedzenia z przymkniętymi oczami. W Rio w czasie karnawału zajada się wyłącznie w ten sposób.

 

 

Maska, rzecz jasna, bez niej nie można się pojawić na żadnej imprezie karnawałowej.

 

 

Boa to element stroju wszystkich tancerek na sambodromie. Marta z pomocą polskich stylistów wybrała na boa materiał do złudzenia przypominający papier toaletowy, w rzeczywistości to bardzo drogi materiał  o wysokim współczynniku tarcia, nie posiadający jeszcze nazwy handlowej, oznaczony przez amerykańskich naukowców kodem PT-2000.

 

 

Brokat z kawy rozpuszczalnej robi niesamowite wrażenie na wszystkich, zwłaszcza kiedy okazuje się, że nie sposób go zmyć. Jednak jego zapach zbliży cię do Brazylii.  Rafał poświęca sie w imię dobrej zabawy i nakłada brokat na lica.

 

 

I wreszcie...prawdziwy sambodrom. Bez niego impreza jest niczym. Sambodrom łatwo zorganizować przy użyciu dwóch krzeseł biurowych, dwóch kobiet i jednego mężczyzny.

 

Stało się więc jasne, że nie Rio, ale twoja własna firma i ty dają ci możliwości, o których nawet nie śniłeś. Radzimy dziś nie pracować, tylko zabierać się za zabawę. Złote Przeboje na Dzień Dobry życzą udanej zabawy.

 

JB

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!