Tydzień z Vaya Con Dios

agata
19.04.2010 09:30
Od dziś po 18, Piotr Sworakowski ma dla Was premierowe płyty Vaya Con Dios, bilety na koncerty grupy oraz ekskluzywny wywiad z wokalistką!

 

 

Biografia

 

Legendarna grupa Vaya Con Dios została założona 24 lata temu w Belgii, przez Dani Klein, Dirka Schoufsa i Willy'ego Lambregta. Zadebiutowała w 1988 roku albumem "Vaya Con Dios", krążek ten okazał się wielkim sukcesem tak samo jak kolejne, które  rozeszły się w wielu milionach egzemplarzy na całym świece. Hipnotyzujący i charyzmatyczny głos Dani Klein stał się znakiem rozpoznawczym grupy, co nadało niepowtarzalny charakter ich muzyce.


W 1990 roku do zespołu dołączył Jean-Michel Gielen zastępując Willy'ego Lambregta. Wtedy też wydali swój drugi album zatytułowany "Nah Neh Nah", na tym właśnie krążku znalazł się ich ponadczasowy  przebój o tym samym tytule.

 

W 1996 wokalistka zespołu z powodów osobistych zdecydowała się na przerwę w karierze, na osłodę przykrej nowiny, został wydany album "The Best Of" który stał się bestsellerem zawierającym najlepsze utwory grupy.

 

Po ośmiu latach przerwy Dani i Jean-Polem zdecydowali się na powrót i w 2004 ukazała się ich płyta z zupełnie nowym materiałem, zatytułowana "The Promise", a następnie "The Ultimate Colletion".

 

A już niebawem grupa odwiedzi Polskę i będzie gwiazdą zbliżającego się Smooth Festival Złote Przeboje w Bydgoszczy.

 

"Comme On Est Venu..." to najnowszy album zespołu. Swoją premierę w Polsce ma 12 kwietnia!

 

 

 

Tydzień z Vaya Con Dios w Radiu Złote Przeboje!

 

 

Od 19 do 23 kwietnia Piotr Sworakowski po 18 ma dla Was wiele atrakcji związanych z zespołem!


 

 

Premierowe płyty "Comme On Est Venu..."!

 

 

Podwójne zaproszenia na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 oraz na koncerty grupy w Zabrzu i w Warszawie!

 

 

A także, posłuchamy wspólnie - ekskluzywnego wywiadu z Dani Klein!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!

QUIZY