Maria Peszek- (Nie) awaria

Niezwykle uzdolniona artystka Maria Peszek wystąpi na Smooth Festival.


Biografia


Maria Peszek urodziła się  09.09. 1973 roku we Wrocławiu, jest aktorką i piosenkarką.


Zadebiutowała przed kamerą mając zaledwie 11 lat. Wcieliła się w postać Aldzi Klos w serialu "Rozalka Olaboga". W tym samym roku, wystąpiła na deskach krakowskiego teatru w sztuce "Wesele".


Po ukończeniu w 1996 roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej wyjechała do Warszawy, gdzie zagrała w filmie Macieja Dudkiewicza "Nocne Graffiti", następnie związała się z warszawskim Teatrem Studio.

W 2000 roku pojawiła się na szklanym ekranie w serialu "Miasteczko", a w 2002 zagrała w głośnym filmie Agnieszki Holland "Julia wraca do domu".

W drugiej połowie 2005 roku została wydana debiutancka płyta Marysi zatytułowana"Miasto mania", która powstała przy współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz Fiszem i Emade. Płyta błyskawicznie pokryła się platyną.


 

 

 

 

 

W 2006 roku Marysia otrzymała Fryderyka za Produkcję Muzyczną Roku. Dwa lata później ukazała się druga studyjna płyta zatytułowana  "Maria awaria", album wzbudził wiele kontrowersji.


Na początku ubiegłego roku artystka została wyróżniona Paszportem Polityki za swój ostatni album.SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!