Poznaj kolejne gwiazdy ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011!

Z satysfakcją prezentujemy kolejne osobowości muzyczne jakie wystąpią podczas ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

 

Wybitna belgijska grupa Hooverphonic to kolejna po Amy Winehouse gwiazda ARTPOP Festival. Ich koncerty są jak spektakle. Ich fascynacja muzyką filmową i brzmieniem lat osiemdziesiątych znakomicie wpisuje się w klimat popkultury będącej motywem przewodnim festiwalu.

 

W Myślęcinku pojawią się także gwiazdy polskiej sceny muzycznej: tryumfatorka tegorocznych Fryderyków Monika Brodka (3 statuetki), popartowsko malownicze Skinny Patrini oraz łamiący stereotypy, kontrowersyjny i uwielbiany Piotr Rogucki (Coma).  30 lipca, podczas wielkiego święta muzyki zagrają wybitne indywidualności, które usatysfakcjonują najbardziej wymagających entuzjastów muzyki.

 

 

 

 

 

Hooverphonic


Nietuzinkowy, hipnotyzujący i trudny do zaklasyfikowania Hooverphonic to jeden z tych zespołów, które polska publiczność ceni szczególnie wysoko. Przez krytykę okrzyknięci spadkobiercami Massive Attack i Portishead, przez 13 lat istnienia wypracowali własny, niepowtarzalny styl. Belgowie podbili trip-hopowy świat singlem 2 Wicky.

 

Wspólne występy z Moloko i Massive Attack ugruntowały ich pozycję, zaś najnowszy album "The Night Before" uważany jest za najlepsze wydawnictwo grupy. Ostatni warszawski koncert potwierdził wielkość zespołu. Był swoistym misterium, którym na dobre zawładnął sercami publiczności.

 

Skinny Patrini


Niezwykle ekscentryczny duet z Trójmiasta. Wykonują muzykę z pogranicza post-punku, electro i cold- wave.

 

Anna Patrini i Michał "Skinny" Skórka są także autorami utworów wykorzystanych w ścieżce dźwiękowej "Galerianek" Katarzyny Rosłaniec. Michał przyznaje:

 

Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu (...) Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego.

 

Ich koncerty to audiowizualny performance - psychodeliczne wizualizacje oraz ekstrawaganckie stroje to element obowiązkowy ich występów.

 

Monika Brodka


Jej ostatnia płyta to objawienie fonograficzne ostatnich miesięcy w Polsce. Bezceremonialnie zgarnęła 3 statuetki Fryderyka 2011 w kategorii Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku. Monika Brodka wraz ze swoją płytą "Granda" radykalnie zmieniła obrany wcześniej muzyczny kierunek. Po 4 latach przerwy artystka powróciła z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca.

 

Muzyczny eklektyzm, jak określa swoje dokonania, rock, folk, trochę elektroniki, w tle słychać nawet trombitę, dudy, skrzypce czy mandolinę. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani Nosowskiej, jak i Peszek.

 

Piotr Rogucki


Doskonale znany jako frontman i wokalista zespołu Coma.. Pierwsza solowa płyta w dorobku wokalisty znajduje się w czołówce zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.  "Loki - wizja dźwięku"  jak mówi sam artysta, jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu, który nigdy nie powstał.

 

W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki "Underground" Toma Waitsa i "100 tysięcy jednakowych miast" własnego autorstwa. Jest też laureatem nagrody im. G. Ciechowskiego. Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę "Złotego Bączka" na XIII Przystanku Woodstock.

 

 

 

Tegorocznym festiwalem usatysfakcjonowani będą zarówno miłośnicy smooth-jazzowego klimatu z jakim kojarzy się Bydgoszcz, jak i zwolennicy ostrzejszych brzmień, a także fani elektropopu czy muzyki filmowej. Takiego nastroju nie będzie miał z pewnością żaden inny festiwal w Polsce, a to za sprawą nie tylko muzyki, ale także urokliwego Myślęcinka.

 

Chcesz wybrać się na festiwal? Sprawdź gdzie i jak możesz kupić bilety >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!