Sofa ARTPOP Festivalu!

Znamy już pełną listę gwiazd tegorocznej edycji ARTPOP Festivalu Złote Przeboje Bydgoszcz 2011! Zobaczcie kto jeszcze zaśpiewa!

 

I Blame Coco, Sofa i Neo Retros - to kolejne gwiazdy ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011!

 

POZNAJ INNE GWIAZDY ARTPOP FESTIVALU >>>>


Mieszanka electro-popu, nowej fali i alternatywnego disco czyli zespół I Blame Coco,  intrygujące Neo Retros oraz funkowo-chillout'owa Sofa, Hooverphonic, Razorlight, Moniką Brodką, Skinny Patrini i Piotrem Roguckim zagrają podczas ARTPOP Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2011. Z przyjemnością ogłaszamy pełny line up festiwalu.

 

 

I BLAME COCO

 

 

 

I Blame Coco - artystka jest kojarzona przede wszystkim dzięki swojej charakterystycznej, lekko ochrypłej barwie głosu. Piosenkarka w swojej krótkiej karierze muzycznej miała okazję współpracować z m.in. Fyfe Dangerfieldem czy Petem Dohertym. Debiutanckim singlem Coco została piosenka "Caesar", którą wspólnie zaśpiewała ze szwedzką piosenkarką Robyn. Córka Stinga oraz Trudie Styler, aktorki i reżyserki filmowej, Eliot Pauline Sumner znana jako Coco Sumner pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała płytą "The Constant". Swój projekt muzyczny nazwała "I Blame Coco". Nagrywała pod okiem producenta Klasa Ahlunda, pierwszy singiel zaśpiewała w duecie z wokalistką Robyn. „I am not Sting” śpiewa Coco i z dystansem i poczuciem humoru odnosi się do samej siebie i otaczającego świata. Niekonwencjonalny sposób ubierania się spowodował, że brytyjski Glamour w 2009 roku umieścił ją na liście ikon stylu a WGSN, jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów branży odzieżowej, w kategorii "people to watch". Artystka zaangażowała się także w akcję promocyjną ekskluzywnego domu mody Burberry. Coco zagrała także epizod w filmie Stardust u boku Sienny Miller i Michelle Pfeiffer.

 

 

NEO RETROS

 

 Neo Retros swobodnie łączą nowoczesne dźwięki z klasyczną strukturą piosenki oraz rzekomo przestarzałymi instrumentami. Po dwóch niezwykle udanych i świetnie przyjętych singlach, wydali debiutancką płytę "Listen to your lider". Zespół stanowi czterech muzyków, którzy jak sami zaznaczają, w warstwie muzycznej koncentrują się na emocjach, w tekstach starają się nie nadużywać słowa "baby", a na scenie cyrkowych popisów. Z dużym dystansem do otaczającego świata i samych siebie, ogromną dawką poczucia humoru robią to co lubią najbardziej - grają. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą i klawesynem.

 

 

SOFA

 

 

 


Sofa to sześcioosobowy zespół, z trzema wokalistami, grający muzykę soul, experimental, funk, hip-hop, chillout, rnb. Specyficzny styl, charakteryzujący twórczość zespołu, krystalizował się wraz z poszerzaniem się składu. Toruńska Sofa zaskakuje rozmachem stylistycznym, dojrzałością kompozycji oraz klarownością przekazu. Doskonale wie jak spośród muzycznych inspiracji i trendów wydobyć to, co najlepsze, by stworzyć nową jakość artystycznej ekspresji. Muzycy, czerpiąc z hip hopu i soulu, chętnie poszerzają krąg stylistyczny o nowe, dotąd nie eksplorowane przez nich brzmienia analogowych syntezatorów i przesterowanych gitar, nadając nowoczesne i oryginalne brzmienie. Na swoim koncie mają 3 płyty i mnóstwo koncertów, w tym występy przed takimi słąwami jak: Snoop Dog, Us3, Lsuryn Hill, Groove Armada, Morcheeba, Wu Tang Clan, The Black Eyed Peas.

 

 


NIE MOŻESZ TEGO PRZEGAPIĆ - KUP BILET JUŻ TERAZ >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!