Przydatny przewodnik po Bydgoszczy

Już tylko kilka dni zostało do ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011. Przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się, jak szybko dojechać do Myślęcinka.

 

Miasto Bydgoszcz przygotowało specjalne udogodnienia w ramach komunikacji miejskiej dla uczestników festiwalu ARTPOP Złote Przeboje w Bydgoszczy. Wzmocniona zostanie sieć linii regularnych oraz utworzone będą linie specjalne, gwarantujące wygodny dojazd do Myślęcinka i powrót do domu po festiwalu. Transport będzie zorganizowany w następujący sposób:

 


Dojazd na festiwal:


zwiększona częstotliwość kursów linii autobusowej „Za Tramwaj 1” w relacji Rondo Jagiellonów - Gdańska - Pomorska - Chocimska - Gdańska - Las Gdański (kursy co 5 min.)

zwiększona częstotliwość kursów linii autobusowej nr 52 kursującej z Błonia do Myślęcinka, ul. Szubińską, Wały Jagiellońskie, Bernardyńska, R. Jagiellonów, 3 Maja, Markwarta, Al. Ossolińskich, Ogińskiego, Sułkowskiego i Modrzewiową (kursy co 10 minut),

wydłużone trasy linii nr 65 i 68 do Myślęcinka; (normalnie autobusy kończą bieg na pętli na Os. Leśnym), uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 100 w relacji Dworzec PKP - Myślęcinek w godz. 10:00 - 23:00 (kursy co ok. 23 minuty);

 

 

Powrót z festiwalu:


uruchomione zostaną nocne linie specjalne od godz. ok. 23:20 do 03:30 z częstotliwością kursów co 20 minut w następujących relacjach:

 

S31 Myślęcinek - Gdańska - Pomorska - R. Jagiellonów - Plac Kościeleckich - Kujawska - Wojska Polskiego - Magnuszewska - Glinki - Szpitalna - Wojska Polskiego - Kapuściska,

S32 Myślęcinek - Gdańska - Modrzewiowa - Sułkowskiego - Ogińskiego - Powstańców Wlkp.
- Wyszyńskiego - Skłodowskiej-Curie - Łęczycka - Fordońska - Kaliskiego - Korfantego
- Twardzickiego - Pelplińska - Tatrzańskie,

S33 Myślęcinek - Gdańska - Modrzewiowa - Sułkowskiego - Ogińskiego - Powstańców Wlkp.
- Wyszyńskiego - Skłodowskiej-Curie - Łęczycka - Fordońska - Kaliskiego - Akademicka - Andersa
- Bora-Komorowskiego - Mariampol,

S35 Myślęcinek - Gdańska - Kamienna - Zygmunta Augusta - Dworzec PKP - Królowej Jadwigi
- Rondo Grunwaldzkie - Grunwaldzka - Kolbego - Rekinowa - Obwodnica - Nakielska - Miedzyń
(i dalej powrót do Myślęcinka),

S36 Myślęcinek - Gdańska - Pomorska - R. Jagiellonów - Plac Kościeleckich - Kujawska - Solskiego - Piękna - Szubińska - Błonie.

 

 

Pozostałe informacje praktyczne:

 

1. Pełna oferta noclegów jest dostępna pod adresem www.bydgoszcz.pl/turystyka/noclegi/, rekomendujemy wcześniejszą rezerwację.

2. Gorąco zachęcamy do korzystania ze wzmożonej na czas festiwalu, wygodnej komunikacji miejskiej. Dla tych, którzy jednak zechcą przyjechać na festiwal samochodami będzie przygotowany parking płatny, niestrzeżony zlokalizowany wzdłuż ulicy Gdańskiej.

3. Na teren festiwalu w Parku Kultury Myślęcinek będzie można wejść od strony stacji „PKP Rynkowo” oraz „PKP Bydgoszcz Leśna”, a także wzdłuż Promenady Parkowej. Dodatkowo będzie także wejście piesze od strony „Ogrodu Fauny Polskiej”.

4. Wszelkie informacje, w tym także organizacyjne: związane z tym jak dotrzeć do Parku Kultury Myślęcinek, jak się po nim poruszać etc; jak i najświeższe i najciekawsze informacje dotyczące Festiwalu będą na bieżąco podawane na antenie Radia Złote Przeboje.

5. Ze względów bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników festiwalu prosimy o nie przynoszenie parasoli. Zamiast tego proponujemy zabrać ze sobą zestaw festiwalowy: pelerynę i kalosze ?. Pogoda w tym roku bywa kapryśna, chociaż mamy nadzieję, że - wzorem ubiegłych lat - w czasie festiwalu padać nie będzie.

 

 

 

Zobacz mapkę dojazdu na ARTPOP FESTIVAL ZŁOTE PRZEBOJE 2011

 


 

 


POZNAJ GOSPODARZA ARTPOP FESTIVAL ZŁOTE PRZEBOJE BYDGOSZCZ 2011 >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!