Nowa książka Przemysława Borkowskiego

Już niebawem ukaże się kolejna książka Przemysława Borkowskiego pt. "Opowieści Central Parku".

 

Jest to już druga powieść znanego założyciela i kabareciarza z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Poprzednia książka pt. "Gra w Pochowanego" ukazała się dwa lata temu."Opowieści Central Parku"
to cykl groteskowych, humorystycznych opowiadań, rozgrywających w Nowym Jorku w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

 

Nowy Jork w nich przedstawiony nie ma jednak wiele wspólnego z prawdziwym miastem, to raczej mityczne miejsce znane nam z kultury popularnej, a niekoniecznie z własnego doświadczenia. Zaludniają go typowi bohaterowie - gangsterzy, zawodowi mordercy, dziwki i policjanci - których przygody przebiegają jednak w nietypowy i często absurdalny sposób.

 

Opowiadania te oprócz miejsca akcji łączy także osoba narratora i pojawiające się w różnych miejscach wciąż te same postaci - Martwy John, Mama Carter czy Billy Skubaniec. Jest to więc rodzaj powieści w odcinkach, z których każdy stanowi jednak zamkniętą historię.

 Przemysław Borkowski -  to przede wszystkim bardzo popularny i znany kabareciarz, jeden z założycieli i wciąż w składzie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest on autorem wielu kabaretowych skeczy oraz piosenek.


Równolegle Przemek realizuje swoje inne plany zawodowe, jakimi jest właśnie wydawanie własnych powieści.AUTOR: PRZEMYSŁAW BORKOWSKI

TYTUŁ: "OPOWIEŚCI CENTRAL PARKU"

PREMIERA: 24.10.2011

WYDAWCA: Wydawnictwo "Pisze Się"

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!