Weekend z Royem Orbisonem w Radiu Złote Przeboje!

Pionier rock and rolla, potrafił uwieść swoim głosem kobiety oraz... Elvisa Presleya. Nie zachwycał wyglądem, bo jak sam stwierdził, skupia się na tekstach i stronie muzycznej piosenki. Roy Orbison - bo o nim mowa, już w najbliższy weekend!

Czarne Ray Bany, wystylizowana fryzura i gitara, czy to współczesny muzyk z Hollywood? Nie. Mowa o mężczyźnie, który zasłynął w latach sześćdziesiątych, który śpiewa "Oh, Pretty Woman", czyli Roy Orbison.

sweetslyrics.com

Roy Orbison został okrzyknięty "pionierem rock and rolla", potrafił połączyć rock and roll z muzyką pop i country. Elvis Presley stwierdził, że bardziej charakterystycznego głosu od Roya nie słyszał.

Posłuchajcie Roy Orbison "Oh, Pretty Woman"

Wielu ludzi kojarzy Roya Orbisona z super-grupą Travelling Wilburys, która została powołana przez członka zespołu The Beatles, George'a Harrisona. Mają na swoim koncie płytę "Traveling Wilburys Vol. 1", z której pochodzi przebój "End Of The Line". Oprócz Orbisona i Harrisona, do zespołu należeli Tom Petty, Bob Dylan oraz Jeff Lynne.

Posłuchajcie Traveling Wilburys "End Of The Line"

Roy Orbison obracał się wśród najlepszych. Jego wielkim fanem był sam John Lennon oraz Bono z U2. W latach sześćdziesiątych Roy zaczyna koncertować z zespołem The Beatles.

Chcesz wiedzieć więcej? Już w najbliższy weekend słuchaj Radia Złote Przeboje, przedstawimy Wam ciekawostki z życia Roya Orbisona oraz zagramy największe przeboje.

poland.gov.pl

Fragment obrazu Wilhelma Sansala, przedstawiającego Roya Orbisona.

 

Kliknij i zobacz kto był gwiazdą ostatniego weekendu! >>>

 

Słuchajcie Radia Złote Przeboje z Royem Ordisonem już w najbliższy weekend!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!