Konkursu fotograficzny 7LIVES of fineLIFE

W czwartek 29 marca, wystartowało kolejne zadanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE, w którym główną nagrodą jest dwuletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale fotografii.

Temat „I FEEL YOU I SEE YOU - W Hołdzie Mistrzom Fotografii” to zaproszenie do fotografowania z inspiracji. Nie bójmy się nawiązań i fascynacji: stylem, tematyką, techniką, nastrojem jakimi operowali nasi mistrzowie. Punktem odniesienia mogą być klasycy fotografii lub malarstwa. Historia fotografii to nieustanna walka o nowe punkty widzenia, ale także twórcze przetwarzanie znanych motywów. Bez inspiracji nie ma twórczości.

„Myślę że to jedno z ciekawszych zadań w II edycji 7LIVES. Tak mocno powiązane z tym, co wszyscy w redakcji fineLIFE.pl kochamy, i co Leica od lat wspiera - z fotografią samą w sobie oraz z ludźmi, którzy ją tworzą, malują światłem. To okazja by oddać hołd naszym mistrzom, zarówno pionierom, klasykom jak i tym którzy wytrwale łamią zasady w imię artyzmu fotografii, odmawianego jej przez konserwatywnych malarzy i krytyków sztuki. Czas odkryć karty, wskazać klasyczne prace lub postaci, które nas inspirują. Sięgnijcie po albumy z fotografią, z malarstwem. Odkryjmy na nowo Tycjana, Mana Raya, Henri Cartier-Bressona” - powiedziała Lidia Popiel, przewodnicząca jury.

Prace będą oceniane przez Lidię Popiel, Bogusława Lindę, Jacka Porembę, Sławomira Kaspera (Leica Polska) oraz Piotra Welca.

7LIVES of fineLIFE to prestiżowy konkurs dla pasjonatów fotografii, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych twórców form fotograficznych i filmowych, jak również mecenat i wsparcie młodej fotografii.

W marcu uczestnicy konkursu mierzyli się z apokaliptycznym zadaniem NO TIME - Koniec Czasów” - ostatni dzień z życia w obiektywie”.

Zobaczcie najlepsze prace:

Maciek Leśniak

Maciek Leśniak

Tomasz Piechel

Tomasz Piechel

Konkurs składa się z siedmiu części, a tematy zadań są inspirowane największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki. Co miesiąc wyłaniani są laureaci, którzy oprócz nagrody głównej - stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej - walczą o udział w profesjonalnych warsztatach organizowanych przez LEICĘ i staż w jednej z czołowych agencji reklamowych. Ponadto najlepszych autorów wyróżni mecenas konkursu - firma HP - przyznając nagrody w postaci nowoczesnych zestawów sprzętu do drukowania.

Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku , dzięki czemu przebieg konkurs będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu.Konkurs jest promowany w nietypowy sposób. Obok tradycyjnych działań marketingowych w internecie, zostały stworzone kartki i „znaczki pocztówkowe”, które ukażą się w siedmiu limitowanych seriach nawiązujących do siedmiu zadań konkursowych.

Więcej informacji na: http://7lives.finelife.pl

Kontakt: finelife@finelife.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!