Muzyczne Premiery Tygodnia

Przyjrzyjmy się najciekawszym premierom muzycznym, które czekają nas w najbliższym czasie.

Santana - Shape Shifter

Premiera: 15 maja

Shape Shifter to 36. album w dorobku Carlosa Santany. Artysta przyzwyczaił swoich fanów do płyt wydawanych z gościnnym udziałem różnych wokalistów. Tym razem Santana nagrał album instrumentalny. Utwory były komponowane przez kilka lat, aż artysta zdecydował się swoje kompozycje połączyć w jedną całość. Bonusem do albumu ma być piosenka śpiewana przez głównych wokalistów z zespołu Santany - Andy Vargasa i Tony'ego Lindsay'a.

 

Tom Jones - Spirit In The Room

Premiera: 22 maja

Najnowszą płytę wokalisty wypełniają utwory z repertuaru takich artystów jak Toma Waitsa, Leonarda Cohena czy Paula McCartneya w zupełnie nowych, oszczędnych aranżacjach. Jonesowi towarzyszy wyjątkowo dobrze skompletowana grupa wyjątkowych muzyków Richard Causon, Stella Mozgawa, Ian Jennings i Sam Dixon, a także Ethan Johns.

Sade - Bring Me Home

Premiera: 22 maja

"Bring Me Home" to koncertowe wydanie na DVD, który zawiera koncert artystki oraz liczne dodatki. Album zawiera zarówno dobrze wszystkim znane przeboje "Smooth Operator" czy"Your Love Is King", jak i najnowsze utwory np. "Soldier of Love" i hit "Love is Found". Wśród bonusów znajdziemy 20-minutowym film z przygotowań do koncertu oraz krótkie materiały filmowe nakręcone przez muzyka Sade – Stuarta Matthewmana.


Garbage - Not Your Kind of People

Premiera: 22 maja

Zespół Garabge powraca na rynek muzyczny. Przypomnijmy, że ostatni album zespołu to "Bleed Like Me" z kwietnia 2005 roku. Dyskografię grupy uzupełnia składanka "Absolute Garbage" z lipca 2007 roku. Wokalistka Shirley Manson zdradziła, że nagrywając piosenki inspirowała się samym Davidem Bowie. Garbage będzie jedną z gwiazd Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!