3.Edycja Polska na Rowery - dołącz do nas!

Polska na Rowery
30.05.2012 12:34
Przejazd rowerzystów przez miasto

Przejazd rowerzystów przez miasto (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

W weekend 1-3 czerwca zaplanowane jest wielkie święto cykliczne "Polska na Rowery". To okazja, żeby przesiąść się na dwa kółka i przyłączyć się do tej wyjątkowej akcji promującej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Cała idea akcji "Polska na Rowery" nawiązuje do odbywających się co roku przejazdów rowerowych, które były organizowane w latach 90. w różnych miastach Polski.

Tegoroczna edycja ma szczególny charakter. "Polska na Rowery" wspólnie z członkami ogólnopolskiej sieci "Miasto dla Rowerów" będzie starała się przekonać Polaków do jazdy na dwukołowych pojazdach.

"Polska na Rowery" to także imprezy towarzyszące, m.in pikniki rowerowe, warsztaty, pokazy, prezentacje, konkursy, giełdy rowerowe, wycieczki, czy wyścigi po mieście.

Jak dołączyć do akcji? Są dwa sposoby:

1. W weekend 1-3 czerwca trzeba wziąć rower i wybrać się na jedną z dziesiątek imprez rowerowych, które odbędą się tego dnia w całej Polsce. Dla towarzystwa warto zabrać rodzinę i przyjaciół.

Lista imprez dostępna jest w kalendarzu>>

2. Możecie też zorganizować własną imprezę! To może być wycieczka, przejazd, piknik rowerowy, rajd, wyścig. Imprezę można zorganizować dla pięciu osób lub dla pięciuset.

Zapraszamy do wspaniałej zabawy. Przyjeżdżajcie rowerami, organizujcie rowerowe imprezy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Polskanarowery.pl

Dołączcie do akcji również na Facebooku!

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!