Już w sobotę "Bieg Wdzięczności" w Lake Park Wilanów!

"Bieg Wdzięczności" to drugie z pięciu wydarzeń biegowych cyklu o Puchar Króla Jana III Sobieskiego, które odbędzie się 4 czerwca na warszawskim Wilanowie. Przeplatane historią i licznymi wydarzeniami towarzyszącymi są integralną częścią I edycji ogólnopolskiej kampanii sportowej "Polska Goni Europę?.

Polska Goni Europę

Kampania "Polska Goni Europę" to ogólnopolskie wyzwanie sportowe! Przez 5 miesięcy, startując od 30 maja, zdobywamy wspólnie kraje Unii Europejskiej, biegiem lub rowerem, indywidualnie lub zespołowo. Każdy przebyty kilometr zbliża do wybranego kraju Unii Europejskiej, a każdy zdobyty kraj trafia na wspólne konto gwiazdek i flag UE. Żeby wziąć udział w rywalizacji należy zarejestrować się na stronie www.polskagonieurope.pl.

Kampania ma zachęcić Polaków do wyjścia z domu i podjęcia wspólnego wyzwania jakim jest "zdobycie Europy"!

Harmonogram "Biegu Wdzięczności" w Lake Park Wilanów:
- 8.00 - Otwarcie Biura zawodów
- 10.00 - Biegi Dzieci
- 10.45 - Wspólna rozgrzewka
- 11.00 - Bieg na 4 km i 8 km
- 13.00 - Dekoracja uczestników biegów (dzieci i dorosłych)

Wszyscy uczestnicy sobotniego "Biegu Wdzięczności" będą zachęcani do zaangażowania się w zdobywanie wybranego kraju Unii Europejskiej, Aby "zdobyć całą Europę" uczestnicy muszą działać razem - dopiero po uzyskaniu 12 odznaczeń zdobędą oni flagę Unii Europejskiej - synonim wspólnego "zdobycia Europy".

W konkurencjach może wziąć udział każdy - zarówno amator, jak i profesjonalista. Podjąć wyzwanie można również w każdej chwili - głównym celem kampanii jest umiejętność działania razem i zmotywowanie Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej. A "Bieg Wdzięczności" będzie idealną okazją i pretekstem, żeby sobotni dzień spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu .i równocześnie zasilić Kampanie przebiegniętymi kilometrami .

"Bieg Wdzięczności" to drugie wydarzenie biegowego cyklu o Puchar Króla Jana III Sobieskiego. Nawierzchnia trasy to drogi polne, w pięknej scenerii pól wilanowskich. Po biegu na wszystkich biegaczy i ich rodzin będą czekać wyjątkowe atrakcje i nagrody ufundowane m.in. przez firmę i-Sport (www.i-sport.pl). Każdy uczestnik "Biegu Wdzięczności" będzie mógł zrelaksować się na terenie Lake Park Wilanów, gdzie zlokalizowane są start i meta zawodów.  Oprócz urokliwego jeziora i wygodnych hamaków będzie czekać wyciąg do wakeboardu i pyszne restauracyjne jedzenie.

ZACHĘCAMY WAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU W "BIEGU WDZIĘCZNOŚCI"!

ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!