[Zdrowo i Stylowo] Co burczy w brzuchu?

Święta, święta i... po! Bywa, że wielkanocne obżarstwo kończy się bólem brzucha i zgagą. Jak sobie z tym radzić? Co jeszcze powoduje u nas dolegliwość w tej części naszego ciała? Jak rozpoznać jaki to rodzaj bólu?

Tuż po świętach brzuch pobolewa nas często przez... łakomstwo! Gdy "wygłodniali" siadamy do stołu, konsumujemy wszystko za szybko, źle gryziemy i przez to dłużej trawimy. Przy świątecznym stole spędzamy też więcej czasu niż zazwyczaj. Siedzący tryb życia nie sprzyja trawieniu. Dlatego po długim biesiadowaniu warto wybrać się na spacer!

Ale czy brzuch boli tylko z przejedzenia? Oczywiście, że nie! Niejedzenie, jedzenie pokarmów, z których trawieniem mamy problem, stres oraz zespół jelita drażliwego - przez to także czujemy się źle.

Obserwujmy swój brzuch. Zwłaszcza po posiłku. To pomoże nam ocenić jakich produktów musimy unikać, co zmienić w swojej diecie, żeby czuć się lepiej. Dajmy sobie czas na zjedzenie posiłku - bez pośpiechu. Jeśli ból nie ustępuje lub jest długotrwały, warto wybrać się do lekarza! 

Chcesz wiedzieć więcej? Włącz Radio Złote Przeboje i posłuchaj cyklu "Zdrowo i stylowo"! 


Sponsorem cyklu "Zdrowo i Stylowo" jest:

www.buscopan.pl

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: Buscopan, 10 mg, tabletki powlekane SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY: Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum) Substancja pomocnicza o znanym działaniu: 1 tabletka powlekana zawiera 41,2 mg sacharozy POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Tabletki powlekane WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Stany skurczowe mięśni gładkich przewodu pokarmowego (zaburzenia czynnościowe w obrębie przewodu pokarmowego, bolesne skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych (zaburzenia czynnościowe w obrębie dróg żółciowych, ostry ból w drogach żółciowych, kolka żółciowa), stany skurczowe w obrębie układu moczowopłciowego (bolesne miesiączkowanie, kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową). PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na hioscyny butylobromek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, Nużliwość mięśni (myasthenia gravis), Patologiczne poszerzenie jelita grubego (megacolon). Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku rzadkich zaburzeń dziedzicznych, które mogą uniemożliwiać przyjmowanie zawartej w nim substancji pomocniczej PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Ipsen Pharma, 65 Quai Georges Gorse, 92100 BoulogneBillancourt, Francja INFORMACJI O LEKU UDZIELA: Ipsen Poland Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa, tel.: (22) 653 68 00, fax: (22) 653 68 22.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!