Romantyczny jak Erosem Ramazzotti?

Szczyptą "włoszczyzny", za sprawą muzycznej gwiazdy - poznajcie historię kariery Erosa Ramazzottiego.

Eros Ramazzotti to Włoch z krwi i kości, który wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nie potrafi żyć bez muzyki. Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczął 30 lat temu, kiedy pojawił się na konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Zaśpiewał piosenkę "Rock 80", zaraz potem podpisał swój pierwszy kontrakt a na początku 1982 roku wydał płytę - "Ad un amico".

Na festiwalu w San Remo 1984 roku podbił serca piosenką "Terra promessa", a trzy lata pózniej zaśpiewał w duecie z Andrea Bocellim. Kolejne lata Erosa Ramazzottiego upływają na koncertach w różnych częściach świata.

W 1993 roku nagrał swój przełomowy album "Tutte storie" najbardziej pracochłonny i skomplikowany, który otworzył mu drogę na sam szczyt list przebojów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Na tym albumie zaśpiewał wspólnie z Tiną Turner piosenkę "Cose della vita", a teledysk do tego przeboju nakręcił Spike Lee. W 1995 roku podpisał kontrakt na serię koncertów "Summer Festival", występując u boku takich gwiazd jak Elton John, Rod Stewart i Joe Cocker.

 

Jego największe przeboje zostały zawarte na krążku "Eros - Greatest Hits" z 1997 roku, na którym skompletował szesnaście piosenek. W 1999 roku otrzymał w Hamburgu prestiżową nagrodę "L`Echo Award", w kategorii dla Najlepszego Artysty Międzynarodowego, nazywaną też niemieckim muzycznym Oskarem.

Eros Ramazzotti jest przykładem na to, że nie tylko piosenka anglojęzyczna może podbijać listy przebojów a włoski przystojniak może skraść serca fanów na całym świecie.

 

 

Gorąco polecam!

Wojtek Babiarczyk

 


SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!