"Cudowne lato" już teraz wypełnia kina

10.02.2011 19:03
Od 11 lutego w kinach będziemy mogli oglądać nowy film Ryszarda Brylskiego - "Cudowne lato".

 

"Cudowne lato" to najnowsza komedia Ryszarda Brylskiego, który od roku 2004 pracuje jako pedagog na wydziale reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jest znany między innymi z reżyserii serialu Plebania oraz filmów Deborah (1995) i Żurek (2003), a "Cudowne lato" to jego trzecia fabuła. W obsadzie produkcji pojawili się: Katarzyna Figura, Cezary Łukaszewicz, Antoni Pawlicki oraz debiutantka Helena Sujecka.

 

Fabuła filmu śledzi rywalizację Rudego (Łukaszewicz) i Konrada (Pawlicki), pracowników konkurencyjnych zakładów pogrzebowych, walczących o serce miejscowej brzyduli - Kitki (Sujecka), nad którą opiekę sprawuje jej matka, dobrze wszystkim znana sex bomba (w tej roli Katarzyna Figura).

 

„Całość funkcjonuje dzięki absolutnie rewelacyjnej debiutantce Helenie Sujeckiej, która wciela się w postać Kitki. Świeża, niezmanierowana, kwitnąca.”

Stopklatka, Piotr Pluciński

 

"Cudowne lato" jest swoistym mixem gatunków, ponieważ łączy w sobie elementy klasycznej komedii romantycznej z dużą dawką czarnego humoru. Antoni Pawlicki, Katarzyna Figura oraz kabaret Mumio, który również pojawia się w filmie, dbają o to, by owe stopienie się różnych konwencji było po pierwsze naturalne, a po drugie przyjemne dla widza.

 

 

 

Być może warto na chwilę zapomnieć o wciąż mroźnej zimie, wybierając się do kina na cudowną komedię Ryszarda Brylskiego.

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!