Weekend z Tiną Turner


Ten weekend w Radiu Złote Przeboje spędzicie z mocnym głosem Tiny Turner.

Już w ten weekend wspólnie wybierzemy  najlepszy przebój Tiny Turner w Radiu Złote Przeboje!

 

Wejdź TUTAJ i zagłosuj na swój ulubiony przebój>>>>

 

Tina Turner rozpoczęła typową dla afroamerykańskich muzyków karierę od śpiewania w chórach kościelnych muzyki gospel, która wprowadziła ją w świat rhythm and bluesa i soulu.
W 1960 roku na listy przebojów trafiła piosenka "A Fool in Love", którą Tina nagrała z zespołem Ike'a Turnera Kings of Rythm. Ich związek sceniczny zaowocował jednym z najbardziej znanych duetów rhythm and bluesowych "Ike & Tina Turner" oraz małżeństwem obojga artystów. Zespół był autorem takich wielkich przebojów jak I Idolize You, It's Gonna Work Out Fine, Poor Fool i Tra La La La La.

W 1975 roku Tina z powodzeniem zagrała rolę Acid Queen w filmowej wersji rock-opery "Tommy" The Who. Kiedy w 1979 roku spotkała menedżera Rogera Daviesa, jej solowa kariera zaczęła powoli nabierać tempa. W 1981 roku Tina supportowała The Rolling Stones oraz Roda Stewarta. Następnie wzięła udział w remake'u "Ball of Confusion" The Temptations. W 1983 roku Tina podpisała kontrakt płytowy z Capitol/EMI.

Jej powrót na listy przebojów nastąpił w 1984. Tina Turner porzuciła nie tylko swój muzyczny styl, lecz także skromny wizerunek sceniczny na rzecz wizerunku megagwiazdy i symbolu seksu. Lata pomiędzy 1984 a 1992 były dla niej pasmem wielkich sukcesów. W szczególności koncerty przyciągały miłośników jej muzyki. W tym okresie nagrała szereg wielkich przebojów, z których do najbardziej znanych należały: What's love got to do with it, Private Dancer (kompozycja Marka Knopflera), We Don't Need Another Hero (z filmu Mad Max pod Kopułą Gromu, w którym zagrała główną rolę obok Mela Gibsona), The Best, Typical Male, Steamy Windows, I Can't Stand the Rain i It Takes Two (duet z Rodem Stewartem).


W 1991 roku ukazała się składanka największych przebojów wokalistki "Simply The Best", która miała stanowić zakończenie kariery artystycznej. Wtedy też Tina została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame. Dwa lata później powstał film pt. Tina. Rola Tiny przypadła Angeli Bassett, rola Ike'a natomiast Laurence'owi Fishburne. Została też wydana ścieżka dźwiękowa do filmu, który zawierał kilka nowych piosenek. W 1994 roku produkcja została nominowana do Oscara w dwóch kategoriach.

Następnie Tina nagrała piosenkę do kolejnej części filmu o Jamesie Bondzie "Goldeneye".
W 1996 roku ukazał się kolejny album "Wildest Dreams". Był to rockowy materiał mocno osadzony w rhythmbluesowych korzeniach wokalistki. W 1999 roku Tina powróciła do UK Top 10 z piosenką "When The Heartache Is Over", która pochodziła z albumu "Twenty Four Seven". Niebawem artystka ogłosiła, że wycofuje się z muzycznego showbiznesu. Trudno się temu dziwić, kariera tej najbardziej rock'n'rollowej babci świata trwa już w sumie ponad 40 lat!

 

W listopadzie 2004 roku Tina Turner powróciła z nową płytą - kompilacją największych hitów, zatytułowaną "All The Best". Na krążku poza znanymi kompozycjami znalazły się trzy premierowe piosenki - "Open Arms", "Complicated Disaster" - utwór wyprodukowany przez Steve'a Robsona oraz "Something Special", nad którego produkcją czuwał Trevor Horn.

W 2008, podczas 50. gali rozdania nagród Grammy, Tina Turner zaśpiewała "What's love got to do with it" oraz "Better be good to me", a także wspólnie z Beyoncé "Proud Mary". W tym samym roku w Las Vegas nakręcony został specjalny odcinek programu "The Oprah Winfrey Show": "The Oprah Winfrey Show: Oprah, Cher and Tina in Vegas", podczas którego Tina ogłosiła, iż w październiku rusza w kolejne światowe tournee. W związku z nową trasą 30 września 2008 ukazała się nowa płyta "Tina!", zawierająca najbardziej znane utwory piosenkarki (w tym kilka wersji koncertowych) oraz dwa nowe utwory: "I'm Ready" oraz "It Would Be A Crime".

 

W ten weekend w Radiu Złote Przeboje zagramy Wam największe hity "muzycznej damy", i rozdamy górę płyt. Pamiętajcie także  o głosowaniu na Top Wszech Czasów Tiny Turner  pod tym linkiem  http://topwszechczasow.pl/notowanie/radio-zlote-przeboje-zlote-przeboje-tiny-turne_bib.html

 

 

Polecam gorąco weekend w Radiu Złote Przeboje

Wojtek Babiarczyk

 

 

 


SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!