Weekend z Madonną w Radiu Złote Przeboje

Królowa muzyki pop, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka, producentka i fenomen dekady lat 80. - Madonna będzie gwiazdą tego weekendu w Radiu Złote Przeboje.

Madonna Louise Veronica Ciccone urodziła w 1958 roku w Bay City, w Michigan. Pod koniec lat 70. przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie uczyła się tańca, a także występowała w zespołach tanecznych.

 

Zagłosuj na swój ulubiony przebój madonny TUTAJ >>>

 

 

Przełomem w jej karierze było podpisanie z wytwórnią Sire Records kontraktu na wydanie debiutanckiego albumu, który ukazał się w 1983 roku pod tytułem "Madonna". Kolejny krążek "Like a Virgin" został wydany rok później. Kiedy tytułowa piosenka i drugi singiel "Material Girl" stały się wielkimi hitami, wokalistka wyruszyła w pierwszą trasę koncertową. W roku 1986 Madonna zaprezentowała album "True Blue" z przebojami "La Isla Bonita" i "Papa Don't Preach". Dopiero w 1989 roku ukazała się kolejna płyta artystki z premierowym materiałem - "Like a Prayer". Krążek promował jeden z najgłośniejszych teledysków,kontrowersyjny klip przedstawiający Madonnę śpiewającą na tle płonących krzyży. Teledysk został potępiony przez Watykan za obrażanie symboli religijnych. Na kolejnym krążku z 1990 r. "The Immaculate Collection", który był kompilacją największych przebojów artystki, znalazły się dwa nowe utwory - obrazoburczy singiel "Justify My Love" oraz "Rescue Me", który przeszedł do historii jako najwyżej debiutujący utwór kobiety na amerykańskiej liście przebojów.

 

Rok 1992 przyniósł płytę "Erotica", która zebrała mało przychylne recenzje. W 1996 roku Madonna urodziła córkę i wraz z nową rolą matki zmieniła swój image, który stał się łagodniejszy. Za nowoczesny w brzmieniu krążek "Ray of Light" Madonna otrzymała w 1998 roku nagrodę MTV Video Music w kategoriach klip roku i choreografia oraz nagrodę Grammy za najlepszy album pop i teledysk. W 2000 roku ukazał się kolejny, tym razem taneczny album wokalistki, zatytułowany "Music".

 

Pchodzący z kolejnego albumu Madonny "American Life" z 2003 r. teledysk do tytułowego singla wywołał kontrowersje, ukazując horror wojny w czasie, gdy Ameryka była w konflikcie z Irakiem. Nowa płyta "Confessions On A Dance Floor" z 2005r to powrót Madonny do jej korzeni. Z albumu prezentującego niepokorną muzykę taneczną pochodzą takie hity jak "Hung Up!" czy "I Love New York". 12 studyjny album artystki "Hard Candy" miał premierę w 2008r. Wielkimi przebojami okazały się - nagrany wspólnie z Justinem Timberlake i Timbalandem singiel "4 Minutes" a także inne kompozycje "Give It 2 Me" i "Miles Away". Płyta została uhonorowana nagrodą Japan Gold International Artist of the Year przyznawaną przez tamtejszy przemysł fonograficzny.


W swojej karierze Madonna brała udział także w produkcjach filmowych.
W 1990 wystąpiła u boku Warrena Beatty w ekranizacji komiksu "Dick Tracy" a pięć lat później w filmach: "Blues in the Face" i "Cztery pokoje". Największym sukcesem okazała się główna rola w musicalu Alana Parkera, "Evita" za którą nagrodzono ją Złotym Globem. Efektem "Evity" był także kolejny przebój, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu utwór "Don't Cry for Me Argentina".

 

Totalną klapą okazał się natomiast film z 2002r w reżyserii Ritchie'ego, w którym Madonna zagrała główną rolę - "Swept Away" ("Rejs w nieznane"). Grę Madonny nagrodzono dwoma Złotymi Malinami - nagrodami za najgorszy film i dla najgorszych aktorów.W 2008 roku artystka zadebiutowała filmem Mądrość i seks w roli reżyserki, natomiast w 2003 roku rozpoczęła karierę pisarki dla dzieci, wydając serię książek Angielskie różyczki. Oprócz tego, Madonna zarządza olbrzymią korporacją Maverick i fundacją Raising Malawi. Prywatnie, gwiazda jest matką dwójki swoich dzieci (Lourdes i Rocco) oraz dwójki adoptowanych z Malawi (Davida i Mercy James).

 

Piosenkarka ma olbrzymi wkład w muzykę, wyznaczając trendy w popie, modzie oraz dziedzinach teledysku i koncertu, a oprócz tego zasłynęła z częstych zmian wizerunku i skandali głównie na tle seksualnym i religijnym.

 

Już w ten weekend  w Radiu Złote Przeboje zagramy Wam największe przeboje Madonny, a także posłuchamy najlepszych fragmentów jej wywiadu.

 

 

 

 

Polecam gorąco weekend w Radiu Złote Przeboje z Madonną

Wojtek Babiarczyk

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!