Zabawa w pomarańczowym klimacie królowej Holandii

10.05.2011 16:45
O Holender! To festyn reżyserowany przez energię, pomysły i samych uczestników. Inspirowany jest on corocznymi obchodami Dnia Królowej w Holandii, ale od nas wszystkich będzie zależeć jak będzie wyglądał w tym roku.

To już trzecia edycja festynu społecznego O Holender!, organizowanego przez wielu dla wielu. Festyn, którego idea oparta jest na holenderskiej tradycji świętowania Dnia Królowej, wpisał się już pomarańczowymi zgłoskami w majowe kalendarium warszawskich imprez ulicznych. Dzień Królowej w Holandii to unikalne święto wolności, radości i przedsiębiorczości. W tym duchu świętujemy też w Warszawie.

Co roku na ulicy Kubusia Puchatka i Wareckiej w tym dniu można spróbować swych sił w holenderskich ulicznych grach i zabawach, skosztować holenderskich przysmaków, wziąć udział w warsztatach ceramicznych i wykonać własnoręcznie kafle, wydoić krowę, a dodatkowo w tym roku być świadkiem wypuszczenia 1000 balonów, tak jak co roku dzieje się to w Holandii.

Atrakcji nie zabraknie już od samego rana kiedy rozpocznie się dekorowanie rowerów do wielkiej parady, która o godzinie 11.00 wyruszy z ul. Kubusia Puchatka. Jest o co walczyć ponieważ na właściciela najlepiej przystrojonego roweru czekają nagrody. Fani wrażeń sportowych nie mogą przejść obok turnieju piłki nożnej, w którym każdy chętny może spróbować swoich sił.

 

O godz. 14.00 w niebo wypuszczonych zostanie 1000 pomarańczowych balonów zgodnie z holenderską tradycją, a kolejna ciekawa niespodzianka, która czeka na uczestników festynu, to możliwość pracy ze znanym holenderskim projektantem mody Gwenem van den Eijnde, rezydentem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

 

Ciekawe wydarzenia nie mogą ominąć również wszystkich miłośników dobrej muzyki. Na scenie festynu O Holender będziemy mieli okazję usłyszeć polski duet o kanadyjskich korzeniach, czyli Paulę i Karola, którzy swoją oryginalnością i niebanalnymi brzmieniami zyskali sobie dużą sympatię publiczności. Największą niespodzianką przygotowaną na zakończenie całej imprezy będzie koncert Tres B, który został laureatem tegorocznych Fryderyków, otrzymując nagrodę za najlepszy debiut roku.

Startujemy w niedzielę 15 maja o godz. 11:00 przy ul. Kubusia Puchatka i ul. Wareckiej w Warszawie.

Więcej informacji na stronie imprezy O Holender! >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!