Amatorska Plus Liga już po półfinałach

20.06.2011 15:00
Poznaliśmy już wszystkich finalistów Final Four turnieju Amatorkiej PlusLigi 2011. Wielkie emocje czekają nas już 9 lipca w Ergo Arenie w Gdańsku.

 

Półfinały odbyły się w Warszawie i w Poznaniu. Z każdego z nich  zostało wyłonionych po dwóch finalistów z kategorii Open i Młodzieżowej.

 

Zmagania Amatorskiej PlusLigi rozpoczęły się w kwietniu. Aż 400 zespołów rozpoczęło walkę w fazie eliminacyjnej. Najlepsze ekipy doszły do fazy ligowej, która była rozgrywana w ośmiu miastach naszego kraju.

 

Tak dużego zasięgu i rozmachu nie ma żaden inny amatorski turniej siatkarski w naszym kraju. Podzielone na dwie kategorie, Młodzieżową i Open, drużyny przez ponad dwa miesiące walczyły o wejście do półfinałów. Awans mogły zapewnić sobie tylko zwycięskie zespoły z każdego miasta. W dwa ostatnie weekendy poznaliśmy najlepszą czwórkę w każdej kategorii.

 

W pierwszym półfinale, rozegranym w Poznaniu, najlepsze okazały się drużyny KupDruk.pl ze Szczecina i Qmple Poznań z kategorii Open, oraz drużyny młodzieżowe UKS Świdnica i Gladiatorzy Poznań.

 

W zmaganiach w Warszawie najlepiej zaprezentowały się drużyny Kar-lab Gdynia i ProNetBud Piekary Śląskie w kategorii Open oraz Baq Club Volleyball Team Kędzierzyn-Koźle i UKS Leśnik Biłgoraj w kategorii Młodzieżowej. Warto dodać, że drużyny z Gdyni oraz Poznania po raz drugi staną do walki o tytuł najlepszej amatorskiej drużyny w kraju.

 

Wielki finał odbędzie się podczas finału Ligi Światowej, 9 lipca 2011 roku, w hali Ergo Arena w Gdańsku. Obok najlepszych światowych siatkarzy zagrają amatorzy, którzy będą walczyć o zwycięstwo w II edycji Amatorskiej PlusLigi.

 

 

Słuchaj Radia Złote Przeboje i wygrać bilety na FINAŁY LIGI ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!