Odkryjcie na nowo Kanał Elbląski

Od 8 czerwca trwa plebiscyt na "7 nowych cudów Polski"! Ostatnio zdradziliśmy, jakie miejsce cieszy się Waszym największym poparciem. Które miejsce ściga Kolorowe Jeziorka w walce o miano "cudu Polski"? Poznajcie je bliżej!

 

Kanał Elbląski był w czasach świetności ważną drogą transportu rzecznego. Teraz, nie wykorzystywany już do takich celów, stanowi atrakcję turystyczną Elbląga i okolic. Rok temu minęło 150 lat od pierwszego rejsu po nim.

 

Kanał Elbląski to wyjątkowy szlak wodny, na którym różnice poziomów wody pokonuje się na pochylniach - wozach transportujących jachty i statki lądem. Jest to osobliwe rozwiązanie na skalę europejską, które przyciąga rzesze turystów. Oprócz sztucznie usypanych odcinków szlak Kanału biegnie przez jeziora i odcinek skanalizowanej rzeki (Liwy). Można go przepłynąć kajakiem, motorówką jachtem mieczowym jak i balastowym, a także statkiem białej floty.

Kanał Elbląski jest najdłuższym kanałem żeglowny w Polsce. Jego długość wynosi 83,3 km, a wraz z odgałęzieniami aż 144,3 km. Kanał łączy jezioro Drużno z rzeką Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Drużno, poprzez rzekę Elbląg z Zalewem Wiślanym, a także przez Kanał Jagielloński, Nogat i Wisłę z Morzem Bałtyckim.

 

To właśnie Kanał Elbląski w woj. Warmińsko-Mazurskim, ściga Kolorowe Jeziorka, po niespełna 3 tygodniach głosowania w wyjątkowym plebiscycie miesięcznika TRAVELER!

 

 

Nie znaliście tego miejsca? Czy Kanał Elbląski zasługują na miano "nowego cudu Polski"?!

 

 

Weź udział w wyjątkowym plebiscycie miesięcznika TRAVELER!


 

SZCZEGÓŁY ZNAJDZIESZ TUTAJ >>>>

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!