Weekend z Kylie Minogue

03.02.2011 20:19
Kylie Minogue

Kylie Minogue (Fot. Peter Kramer AP)

Ten weekend  w Radiu Złote Przeboje, należeć będzie do muzycznej blondynki Kylie Minogue.


Australijska wokalistka rozpoczynała swoją karierę jako aktorka, mając 11 lat, wystąpiła w telenoweli "Skyways", a następnie grywała w popularnych serialach telewizyjnych dla młodzieży. Jako siedemnastolatka porzuciła szkołę i postanowiła na dobre zająć się aktorstwem przyjmując rolę w telenoweli "Neighbours".


Sama Kylie wielokrotnie przyznaje, że jej muzyczna kariera rozpoczęła się dopiero wraz z datą pojawienia się jej pierwszego singla "The Loco-Motion" 27 lipca 1987. Utwór ten od razu znalazł się w czołówce list przebojów na całym świecie. Kylie ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych, złotych i platynowych płyt i miliony fanów na całym świecie. Śpiewała w duecie z największymi muzykami między innymi z Nickiem Cavem i Robbiem Williamsem. Zagrała na koncercie podczas zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.


Rok 2005 dla  Kylie nie zaczął się najlepiej, okazało się bowiem, że  musi zmierzyć się z nowotworem piersi. Na szczęście walka z chorobą zakończyła się pełnym sukcesem i dwa lata później artystka powróciła w wielkim stylu na scenę.
W połowie ubiegłego roku Wokalistka wydała nową płytę Aphrodite, na której znajdziemy kontrowersyjny utwór "All the Lovers".


Kylie Minogue sprzedała ponad 65 milionów płyt i jest jedną z najpopularniejszych artystek solowych świata.

W weekend w Radiu Złote Przeboje usłyszycie ekskluzywny wywiad z Kylie Minogue, posłuchamy jej największych przebojów, a na fanów czekać będzie nowa płyta.

 


Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!