Dido & A.R. Rahman - "If I Rise"

KS
10.02.2011 14:47
Dido

Dido (mat. prasowe)

Twórcy "Slumdog Millionaire" powracają z nowym filmem i świetną muzyką!

Dwa lata temu Danny Boyle i jego "Slumdog Millionaire" podbili serca kinomaniaków na całym świecie. Film otrzymał osiem Oscarów, w tym jednego za "Najlepszą Oryginalną Piosenkę Filmową" za utwór "Jai Ho" w wykonaniu A. R. Rahmana. W tym roku obydwaj panowie powrócili, współpracując przy biograficznym filmie "127 Godzin" i znowu walczą o nagrody Akademii. Tym razem zdobyli sześć nominacji, w tym także za utwór "If I Rise" nagrany przez Rahmana z popularną Dido.

 

Film opowiada prawdziwą historię Arona Ralstona - wspinacza uwięzionego przez 5 dni w kanionie w Utah przez głaz, który przygniótł mu rękę. Boyle pokazał mękę jaka towarzyszyła Ralstonowi, kiedy ten, w bardzo niekonwencjonalny, ale jedyny możliwy sposób, próbował się uwolnić.

 

Towarzyszy temu bardzo nastrojowa muzyka wykonana w większości przez A.R. Rahmana. Do najważniejszego z utworów indyjski artysta zaprosił brytyjska gwiazdę pop- Dido. Wyszła z tego wspaniała piosenka, której już teraz można posłuchać w Radiu Złote Przeboje, a także tutaj:

 

 

Polska premiera filmu nastąpi 18 lutego. 9 dni później odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów. W jej trakcie A.R. Rahman wykona ten utwór z... Florence Welch - liderką zespołu Florence And The Machine. Czy uważacie, że ta rudowłosa wokalistka godnie zastąpi Dido?

 

Zapraszamy do głosowania na "If I Rise" w Liście Przebojów Radia Złote Przeboje

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!