Ben Affleck powtarza życie

Kolejnym reżyserskim projektem Bena Afflecka będzie adaptacja powieści Kena Grimwooda, "Powtórka".

Bohaterem książki jest 43-letni Jeff, który umiera w 1988 roku na atak serca, próbując zapobiec morderstwu kobiety biegającej codziennie po nowojorskim Central Parku. Mężczyzna nie wędruje jednak w zaświaty, ale budzi się w 1963 roku, jako 18-latek, ale z doświadczeniem czterdziestolatka i z wiedzą, co wydarzy się przez następne 25 lat. Dzięki tej świadomości prowadzi swoje życie inaczej, niż wcześniej; buduje finansowe imperium, próbuje ostrzec władców świata przed zbliżającymi się katastrofami, aby w wieku 45 lat ponownie umrzeć i znów obudzić się w 1963 roku. Okazuje się, że Jeff będzie miał okazję przeżyć własne życie jeszcze nie raz...

Pomysł na stworzenie adaptacji powieści zrodził się już w 1988 roku. W tym czasie kilku scenarzystów tworzyło szkice projektu, a głównymi rolami interesowali się m.in. Brad Pitt i Julia Roberts. Autorem najaktualniejszego scenariusza jest Jason Smilovic, a Ben Affleck jest faworytem na stanowisko reżysera.

Dorobek Afflecka zamyka film "Miasto złodziei", który wszechstronny artysta nie tylko wyreżyserował, ale w którym zagrał także główną rolę. 7 stycznia 2011 roku obraz zagości w polskich kinach.

 

O Afflecku czytaj też tutaj.

 

 

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!