Danuta Stenka więzi Roszpunkę

26 listopada do polskich kin trafi animacja "Zaplątani". W jednej z głównych ról wystąpiła Danuta Stenka, która zaśpiewała także dwie piosenki na potrzeby polskiej wersji filmu.

 

Obraz opowiada o przygodach znanej z baśni braci Grimm Roszpunki (w tej roli Julia Kamińska), dziewczyny o niesamowicie długich włosach, oraz awanturnika Flynna (Maciej Stuhr). Flynn wyrywa Roszpunkę spod władzy czarownicy, Gertrudy (Danuta Stenka), która odebrała dziewczynkę rodzicom i uwięziła w wieży. Gertruda pragnie wykorzystać magiczne włosy Roszpunki w swej osobistej "fontannie młodości".

Stenka zdradziła, że mimo bajkowego pochodzenia, filmowa Roszpunka jest postacią całkowicie współczesną, która mówi potocznym językiem i która nie ma w sobie nic z zahukanej sierotki.

- Jaki byłby jeden z morałów bajki o Roszpunce? Nigdy nie wydawaj sądów na pierwszy rzut oka, bo każdy z nas dysponuje szerokim wachlarzem możliwości, choć ujawnia zaledwie niektóre z nich - tłumaczy aktorka. - Na naszych oczach z cwaniaczka, lowelasa, wykluwa się szlachetny młodzieniec, który pewnie nie miał do tej pory powodu, aby z tej szlachetności korzystać.

W filmie usłyszymy dwa utwory w wykonaniu Stenki - "Zaklęcia" oraz "Słuchaj się mnie".

Dorobek aktorki zamyka rola w komedii romantycznej "Randka w ciemno".

 

 

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!