NASA krytykuje "2012"

Ania
04.01.2011 13:04
Reżyser Roland Emmerich wraz z ekipą filmową na europejskiej premierze filmu 2012 w Berlinie.

Reżyser Roland Emmerich wraz z ekipą filmową na europejskiej premierze filmu 2012 w Berlinie. (AP/Franka Bruns)

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej skrytykowała kilka katastroficznych filmów. W szczególności oberwało się dziełu "2012".

Naukowcy wyśmiali scenariusze obrazów "Jądro Ziemi" czy "Armageddon". Najgorzej ocenili jednak "2012" Rolanda Emmericha.

- To absurd - skomentował jeden z pracowników agencji, Donald Yeomans. - Filmowcy nadużyli obawy społeczeństwa dotyczącej tak zwanego końca świata, który przewidzieli Majowie. Według nich, nastąpić to ma 21 grudnia 2012 roku. Otrzymaliśmy od przerażonych ludzi tyle pytań w tej sprawie, że musieliśmy założyć osobną stronę, na której obalamy mity. Nigdy wcześniej nie musieliśmy robić czegoś takiego.

W obrazie w rolach głównych wystąpili John Cusack, Thandie Newton i Woody Harrelson.

Za najbardziej wiarygodny film science fiction NASA uznała "Gattacę - szok przyszłości" z Ethanem Hawke i Umą Thurman. Dobrze oceniono również "Jurassic Park" i "Kontakt".

Przypominamy zatem zwiastuny najgorszego i najlepszego filmu science fiction:

megafon.pl

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • avatar

  megaxs

  Oceniono 4 razy 2

  Cosik musi być na rzeczy, że zabrali się za komentowanie filmów, sugerując że to kompletna bzdura, a tak naprawdę już dawno żółtki zapie...ją przy budowie arek :)

 • avatar

  Gość: Gość

  0

  Kontakt rzeczywiście swietny i rzeczywiście wart jest pochwał ale w przypadku Jurassic Park to nie wiem czy jest taki znowu realistyczny. 2012 oglądałem dopiero teraz na HBO i muszę przyznać że świetny pomysł żeby wykorzystać te wszystkie ploty o końcu świata. Moim zdaniem film super bawi się cytatami różnymi, które można dostrzec, w stylu wyłaniający się Mount Everest, na parwdę polecam szczerze jeżeli ktoś jeszcze nie widział, bo moim zdaniem świetna rozrywka

 • avatar

  winston99

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe jak oceniają Terminatora:)

 • avatar

  Gość: Gość

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe czy NASA wie ze to byk film SiFi a nie dokument :)- na tym to polega - na bank te pytania pochodzily od amerykanskiej spolecznosci :):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!