Janusz Panasewicz w Krzywy LIVE

25.05.2011 12:50
W najbliższą niedzielę o 15:00, gościem Andrzeja Krzywego w programie Krzywy LIVE będzie Janusz Panasewicz.

 

Janusz Panasewicz to frontman legendarnej polskiej grupy rockowej Lady Pank. Przez wielu fanów i krytyków uznawany za najlepszego polskiego wokalistę rockowego lat 80. i 90.

 

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w trakcie nauki w liceum i 1973 roku zajął 6. miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Następnie, w czasie odbywania służby wojskowej, artysta występował razem z kapelą Desant. Tam też poznał Andrzeja Mogielnickiego, dzięki któremu niedługo potem trafił do Lady Pank.

 

Współpracę z zespołem Borysewicza wokalista rozpoczął w 1982 roku i razem z nim gra po dziś dzień. Panasewicz jest również autorem wielu tekstów piosenek Lady Pank, m.in. takich hitów jak "Młode orły", "Nie chcę litości", "Na granicy", "Znowu pada deszcz", "Słońcem opętani" czy "Heroina". Był także twórcą słów do kompozycji "Do Moniki L", która stanowiła ilustrację muzyczną dla komedii Marka Koterskiego "Ajlawju".

 

Jak dziś wygląda jego kariera? Co szykuje dla fanów Lady Pank? Czy zamierza kiedyś zejść ze sceny, jaka będzie nowa płyta oraz o tym czy drażni go, gdy mówi się o nim "dziadek rocka" opowie Andrzejowi Krzywemu w programie "Krzywy LIVE".

 

Krzywy LIVE codziennie o 15:15 i w niedzielę o 15:00!

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!