Ryszard Rynkowski w Krzywy Live!

01.06.2011 16:30
W najbliższą niedzielę o 15:00, gościem Andrzeja Krzywego w programie Krzywy LIVE będzie Ryszard Rynkowski.

 

Ryszard Rynkowski urodził się w Elblągu. W młodości uczył się gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Karierę muzyczną rozpoczął w 1979 roku w zespole VOX.

 

8 lat później rozpoczął karierę solową. Był wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który wygrał w 1978, 1989, 1990 oraz w 1994 roku. Został nagrodzony Fryderykiem jako wokalista roku w 2001 roku. Pierwsza solowa płyta to: "Szczęśliwej drogi, już czas". Singiel o tej samej nazwie, który promował krążek stał się niekwestionowanym przebojem. W 1995 roku utworem "Jedzie pociąg z daleka" podbił serca swoich fanów. Na ostatnią płytę czekaliśmy sześć lat. Gdy tylko na sklepowych półkach ukazał się album "Zachwyt" od razu pokrył się złotem.

 

Jak dziś wygląda jego kariera? Co szykuje dla swoich fanów? Czy zamierza kiedyś zejść ze sceny, jaka będzie nowa płyta oraz o tym co drażni go,  opowie Andrzejowi Krzywemu w programie "Krzywy LIVE".

 

Krzywy LIVE codziennie o 15:15 i w niedzielę o 15:00!

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • avatar

  ofamac

  0

  Znalazłem w końcu tę piosenkę. Gdyby ktoś jeszcze oprócz mnie jej szukał było to "A gdyby tak" z płyty pt. "Ryszard Rynkowski" (2011).

 • avatar

  ofamac

  0

  "Leżę sobie"? Wydaje mi się, że leciał tam jakiś inny kawałek... Słuchałem tego jak jechałem samochodem i z tego co mówili miiał on być z nowej płyty RR. A Leżę jest z 2009... Ale dzięki za odpowiedź, może ja coś mylę ;)

 • avatar

  Gość: Gość

  0

  ,,Leżę" oto tytuł :)

 • avatar

  ofamac

  0

  Jaki jest tytuł piosenki pana Rynkowskiego, która leciała podczas programu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!