To właśnie muzyka - Kombii [posłuchaj]

To właśnie muzyka
11.10.2012
Kombii

Kombii (mat.prasowe)

Członkowie zespołu Kombii zawitali w programie "To właśnie muzyka". Chcecie wiedzieć jakie sekrety zdradzili Wozikowi? Posłuchajcie!

Program "To właśnie muzyka w Radiu Złote Przeboje" z udziałem Kombii:

O imionach słów kilka...

Czy Kombii lubi wywiady?

Czy to prawda, że...?

Jak się czuje Kombii w studiu?

Pytanie od słuchacza

Pytanie od czapy!

O koncertach

Jakie są plany Kombii?

Kombii to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów pop-rockowych, założony w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi. W skład formacji wchodzą Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta.

04.12.2010 WROCLAW , KOMBI .  KONCERT NA WROCLAWSKIM RYNKU , MIKOLAJKOWA MUZODAJNIA GWIAZD .  FOT. LUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA

Zespół Kombi debiutował w 1976 w Sopockiej Operze Leśnej, jednak jego kariera rozpoczęła się dopiero od nagrody publiczności na KFPP Opole '84 za piosenkę "Słodkiego, miłego życia". Grupa koncertowała aż do 1992 roku, w którym została rozwiązana.

W roku 2003 zespół Kombi reaktywował się jako Kombii. Muzycy postanowili nie tylko wykonywać stare utwory Kombi w nowych aranżacjach, ale także tworzyć nowe numery, nawiązujące stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976-1992. Premierowy album Kombii - "c.d.", który ukazał się w październiku 2004 roku - w założeniu miał być właśnie kontynuacją twórczości z lat 80. Płytę promował utwór "Sen się spełni".

Powrót zespołu został bardzo ciepło przyjęty - w 2005 roku grupa wystąpiła podczas festiwalu w Opolu, otrzymując Superjedynkę w kategorii Album Roku za krążek "C.D.", reedycję „c.d.”. Miesiąc później Kombii pojawiło się jako gwiazda wieczoru podczas TOPtrendów. Przy okazji odebrali też platynę za "C.D.". Ostatnią płytę, zatytułowaną „O miłości”, Kombii wydało w maju 2010 roku.

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!