Michał Bajor w programie "Cała Muzyka"! [WYWIAD]

Michał Bajor opowiedział w Radiu Złote przeboje o swoich początkach na scenie muzycznej i teatralnej. Zdradził też jak to jest współpracować z kimś tak genialnym jak Wojciech Młynarski. Posłuchajcie całej rozmowy już teraz!

Michał Bajor to polski aktor i piosenkarz. Od dzieciństwa związany był z muzyką. W 1970 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu Piosenki w Opolu. Po raz pierwszy pojawił się na małym ekranie w 1975 roku. Wystąpił wtedy w filmie Agnieszki Holland "Wieczór u Abdona". Swoją pierwszą płytę "Michał Bajor Live" nagrał w 1987 roku. Przez całą swoją karierę współpracował z wieloma kompozytorkami m.in. z Włodzimierz Korcz, Janusz Strobel, Jarosław Kukulski, Jerzy Satanowski oraz śpiewał teksty m.in.: Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty.

Michał Bajor w programie "Cała muzyka" dał kilka rad debiutującym muzykom. Podpowiedział jak nie zniknąć wśród nowych twórców. Wyjaśnił też dlaczego coraz częściej mamy do czynienia z gwiazdami dwóch sezonów. Zdradził dlaczego bardziej pamiętamy piosenki sprzed 20 - 30 lat niż te sprzed... 2.

- Czas weryfikuje absolutnie. Zostają helikoptery, jakieś wille ale potem strasznie boli, że się nie ma kontaktu z widzem, że zostaje tylko kolorowa okładka albo informacja jak dawno jej czy jego nie było z nami.

Michał Bajor śpiewa piosenki, napisane dla niego specjalnie przez Wojciecha Młynarskiego. Piosenkarz opowiedział o tym jak wyglądała współpraca z tak genialnym kompozytorem i pisarzem. Słuchacze Radia Złote Przeboje dowiedzieli się jaki Młynarski bywał na co dzień.

Michał Bajor kilka lat temu nagrał swoją wersje utworu "Prześliczna wiolonczelistka" Skaldów.

Wokalista zdradził kim jest bohaterka piosenki. Powiedział tez dlaczego właśnie tę piosenkę postanowił zaśpiewać.

Piosenkarz opowiedział też o swojej najnowszej płycie, która pojawi się w sklepach już za kilka tygodni. Co lubi robić w wolnym czasie? Czy czuje się spełniony jako aktor? Za co kocha kino? Posłuchajcie rozmowy!

Piosenkarz zdradził na antenie Radia Złote Przeboje czy jest ktoś z kim chciałby wystąpić na scenie. Powiedział też co robi gdy chce nawiązać współprace z artystą oraz jak odmawia swego udziału w przedsięwzięciach  muzycznym czy filmowym i dlaczego to robi.

Aktor opowiedział też jak wielką przeszkodą bywa dla aktora bariera językowa lub słowiański akcent.

- Myślę, że nasi reżyserzy, którzy robią na zachodzie filmy  też by często nas angażowali gdybyśmy mieli bezakcentową naukę, bezakcentowa sprawę językową a przy naszym słowiańskim czy też pokoleniowym nie kładzeniu na to wagi to było by bardzo trudne. Nie jeden z nich pan Zaorski, pan Żuławski niejednokrotnie mówili mi: Do jednego z nas mógłbyś zagrać, tylko byś musiał mówić bez akcentu.

Michał Bajor wspomniał też w programie "Cała Muzyka" w jaki sposób dostał swoją pierwszą filmową rolę. Opowiedział też o swojej pierwszej płycie oraz jak publiczność zareagowała na jego debiut muzyczny w Opolu. Jak dostał rolę w filmie Quo vadis? Czy zagrałby w reklamie? Na ilu był castingach? Posłuchajcie całej rozmowy już teraz!

Program "Cała Muzyka" codziennie od 18:00 do 22:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!