Ciekawy support Lionela Richie

Złote Przeboje LIVE
15.06.2016 16:16
Zespół BLUE DEEP SHORTS

Zespół BLUE DEEP SHORTS (Bartosz Czarnecki)

Zespół BLUE DEEP SHORTS, który w ubiegłym roku wygrał Jarocińskie Rytmy Młodych i poruszył festiwalową publikę, podbija rynek muzyczny. Przed grupą kolejny ważny koncert, przed wielotysięczną publicznością - tym razem zagrają jako support na koncercie Lionela Richie.

Lionel Richie wystąpi 21 lipca w Gdańsku. Zanim zachwyci fanów piosenkami, które wpisały się już do klasyki najlepszych światowych utworów, swoją młodą muzyką publikę zgromadzoną w hali Ergo Arena, rozgrzewał będzie Blue Deep Shorts.

- To kapela, o której - jesteśmy przekonani - lada moment zrobi się bardzo głośno. Po wygraniu Jarocińskich Rytmów Młodych, zespół otrzymał zasłużone wsparcie przy realizacji swoich muzycznych pomysłów. Po sukcesie na festiwalu w Jarocinie, Blue Deep Shorts debiutuje pod szyldem Warner Music Poland. Ta wytwórnia właśnie zajęła się wydaniem debiutanckiego singla zespołu - mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Lionela Richie.

BLUE DEEP SHORTS

Blue Deep Shorts zaledwie moment temu wydał swój pierwszy singiel. Chwytliwa melodia, prosty tekst, zapętlony riff basowy, rock'n'rollowe gitary i niebanalne bębny - oto przepis grupy na przebój. Piosenkę "Beautiful" - ciepłe i bezpośrednie wyznanie, która miało swoją premierę 9 maja, będzie można usłyszeć przed największymi przebojami Lionela Richie.

Dariusz Staciwa (wokal, pianino, gitara), Antoni Zgorzałek (gitara, chórki), Tomasz Miśkiewicz (bas) i Franciszek Zgorzałek (perkusja, chórki) - to skład zespołu. Po dziesięciu latach spędzonych na wspólnej pracy, teraz tak naprawdę wszystko się dla nich zaczyna...

Darek, Antek i Tomek poznali się w 2005 na korytarzu szkoły muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Po kilku latach do składu dołączył czternastoletni wówczas Franek, który porzucił grę na skrzypcach, żeby zasiąść za bębnami w zespole rockowym. Przez cały czas muzycy ciężko pracowali w swojej piwnicy gdzie powstawały kolejne piosenki. Równolegle zbierali doświadczenie na scenach warszawskich klubów i przywozili nagrody zdobyte na licznych konkursach w całej Polsce. Pierwszych osiągnięć doczekali się w 2012 roku. Potencjał zespołu zauważył wtedy Paweł Krawczyk podczas konkursu T-Mobile Music. Wspólna praca z gitarzystą Hey utwierdziła ich w przekonaniu, że to zespół - czyli ludzie działający razem - są nieskończonym źródłem energii i kreatywności. Potem był Festiwal Jarocin, a już wkrótce koncert przed wielotysięczną publicznością. Na takiej scenie jeszcze nie grali...

Lionel Richie w Polsce

Zaraz po nich wystąpi Lionel Richie - artysta, którego przedstawiać nie trzeba. Jego utwory zna cały świat. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: 'Hello', 'Easy', 'Dancing On The Ceiling,' 'Say You Say Me', 'Three Times a Lady' oraz 'All Night Long'. Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych "ciemnych" barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards - jego koncertu przegapić po prostu nie można.

Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Radiem Złote Przeboje. Bilety można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, ebilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!