Niesłabnąca popularność Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk jest bez wątpienia żywą legendą polskiej muzyki rozrywkowej. To zaskakujące, że swoją karierę rozpoczął w 1963 roku, a jego piosenki nadal są tak bardzo popularne. W młodszych latach, artysta śpiewał w grupie Trubadurzy, jednak swój największy sukces odniósł jako solista. Prześledźmy twórczość wielkiego Krzysztofa Krawczyka!

"Co mi powiesz, jak Cię złapię?!" z udziałem Krzysztofa Krawczyka, do odsłuchania TUTAJ>>>

Muzyka Mojego Życia - posłuchajcie, jak Krzysztof Krawczyk opowiada o swoich muzycznych fascynacjach >>>

Krzysztof Krawczyk, wokalista, obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta, kompozytor. Jedna z największych gwiazd polskiej piosenki. Swoją karierę zaczynał w zespole Trubadurzy w latach 60. ubiegłego wieku. Był to jeden z popularniejszych polskich zespołów - wylansował wiele przebojów, m.in. "Znamy się tylko z widzenia".

W 1973 roku Krzysztof Krawczyk postanowił rozpocząć karierę solową i nagrał wraz z zespołem Ryszarda Poznakowskiego z Trubadurów płytę "Byłaś mi nadzieją". To był okres jego wielkiej popularności, jako artysty solowego - w 1976 roku, aż 18 razy wystąpił w Sali Kongresowej przed kompletem publiczności. Dwa lata później zawojował opolską publiczność piosenką "Pogrążona we śnie Natalia".

Muzyk ma też na swoim koncie muzykę filmową. W wyniku współpracy z Jarosławem Kukulskim powstał utwór do filmu "Diabelskie szczęście".

07.07.1996 USTRON FESTIWAL TWORCZOSCI RELIGIJNEJ GAUDE FEST - KRZYSZTOF KRAWCZYK WOJCIECH SURDZIEL/AGENCJA GAZETA

W latach 80. wokalista przebywał w USA, gdzie koncertował (m.in. w Las Vegas i Chicago) wydając w tym okresie płytę "From a Different Place", która za oceanem cieszyła się wielką popularnością. Po powrocie do Polski jego kariera w ojczyźnie nabrała rozpędu. Piosenka "Ostatni raz zatańczysz ze mną" zdobyła II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na Przebój Roku, powstawały teledyski, m.in. do "Za Tobą pójdę jak na bal". Wówczas Krzysztof Krawczyk nagrał też piosenkę kabaretową "Dziewczyny, które mam na myśli" do melodii przeboju Willie Nelsona i Julio Iglesiasa "To all the girls I loved before" w duecie z Bohdanem Smoleniem. Niestety poważny wypadek samochodowy zmusił muzyka do zawieszenia kariery.

last.fm

Krzysztof Krawczyk ma też na swoim koncie duet z Goranem Bregovićem, z którym nagrał przebój "Mój przyjacielu". Natomiast płyta "Bo marzę i śnię" jest owocem współpracy muzyka z kilkoma artystami polskiej sceny alternatywnej: Andrzejem Smolikiem, Maciejem Maleńczukiem i Adamem Nowakiem, liderem grupy "Raz dwa trzy". Płyta cieszyła się dużą popularnością, dlatego wiadomość o jego kolejnym albumie, nagranym we współpracy z polskimi wykonawcami, bardzo ucieszyła fanów. Wówczas do współpracy piosenkarz zaprosił m.in. Muńka Staszczyka (singiel pt. "Lekarze dusz") i Edytę Bartosiewicz, z którą zaśpiewał piosenkę "Trudno tak (razem być nam ze sobą...)" - utwór przez wiele miesięcy nie schodził z list przebojów:

W 2010 roku wydany został setny, jubileuszowy album w dorobku artysty, z jego największymi przebojami - nosi tytuł "Nigdy nie jest za późno". Pochodzi z niego utwór nagrany wspólnie z Danielem Olbrychskim pt. "Z kobietami to różnie bywało".

Przypomnijmy wielki przebój wokalisty "Ostatni raz zatańczysz ze mną":Należy do najczęściej występujących polskich piosenkarzy. Koncertuje w wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami, m.in. w Niemczech, USA, czy Skandynawii.

Krzysztof Krawczyk, wystąpi już 22 września na 15 Urodzinach Radia Złote Przeboje, gdzie po raz wykona swój premierowy utwór:

WIĘCEJ O URODZINACH RADIA ZŁOTE PRZEBOJE TUTAJ >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!