Niekończąca się opowieść Limahla!

Kiedyś i dziś
09.05.2012 16:00
Limahl

Limahl (Limahl)

Jest wielu piosenkarzy i zespołów muzyki rozrywkowej lat 80-tych bez których nie wyobrażamy sobie tamtego czasu. Z całą pewnością jednym z czołowych reprezentantów kiczowatego, tandetnego, ale niezwykle barwnego okresu w muzyce jest - Limahl. Zobaczcie jak się zmienił!

Tak naprawdę nazywa się Christopher Hamill, urodził się 19 grudnia 1958 roku w Wigan w Anglii. Przygodę z muzyką zaczął już w wieku 7 lat, to właśnie wtedy zaczął intensywnie śpiewać. W wieku 16 lat zaczął przygotowywać się do zawodu fryzjera, nie przerywając przy tym nauki śpiewania.

Limahl to nie tylko muzyczne hity, to również, a może przede wszystkim wizerunek sceniczny. Z całą pewnością nauka zawodu fryzjera przyczyniła się do jego wybujałych fryzur... które oddawały klimat tamtych czasów.

Limahl

Sceniczne pseudonimy zawsze stawiają pytanie, co znaczą i jak powstały. Limahl jest niczym innym jak anagramem nazwiska Hamill oraz przeniesieniem jednej litery L.

Kajagoogoo

W 1981 roku został wokalistą zespołu "Art Nouveau", który szybko zmienił nazwę na "Kajagoogoo". Grał on głównie muzykę z pogranicza elektornicznego popu, który w tamtym okresie był niezwykle popularny. Za jego karierę w dużej mierze odpowiada Nick Rhodes z zespołu Duran Duran. Zespół, a przy tym sam Limahl, zasłynęli przebojem "Too Shy". Który stał się jednym z symboli lat 80 -tych. Po dwóch latach, w 1983 roku, Limahl opuścił zespół i zajął się solową karierą.

Pierwszym nagraniem, które cieszyło się zainteresowaniem po opuszczeniu przez Limahla zespołu Kajagoogoo, był kawałek "Only for love":

Natomiast największą sławę przyniósł Limahlowi muzyczny temat z filmu "Niekończąca się Opowieść". Piosenka "Never Ending Story" zyskała niebywałą popularność i śmiało można ją obecnie zaliczyć do najbardziej znanych i cenionych motywów w historii kina.

Never Ending Story

Kolejne płyty Limahla nie cieszyły się już taką popularnością, wydał nawet kilka singli po 2000 roku - bez sukcesów. Jednak przebojami "Never Ending Story" oraz "To Shy" zapisał się na dobre w historii muzyki.

Limahl

Dawniej nastroszone i farbowane fryzury, a dziś... a dziś bez zmian! Kiedy w 2008 roku wraz z Kajagoogoo postanowili reaktywować pierwotny skład zespołu, i wystąpili na festiwalu w Sopocie, oszalała publiczność! Po 20 latach Limahl wygląda jak ze swoich pierwszych klipów, w dodatku całkiem nieźle poradził sobie ze swoim największym hitem śpiewając go na żywo! Posłuchajcie:

Jak Limahl zakończy swoją "niekończącą się historię"?! Na pewno w dobrym stylu!

Limahl

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!