Fabryka przebojów zespołu Kombii!

Są nierozerwalnie związani z polską muzyką rozrywkową. Ich melodyjne przeboje potrafią zanucić i zaśpiewać chyba wszyscy mieszkańcy kraju nad Wisłą. We wczesnych latach '80 samozwańczo mianowali się Królami Życia. O kogo chodzi? Oczywiście o zespół Kombi, który pod przywództwem Grzegorza Skawińskiego gości już na polskiej scenie muzycznej od ponad ćwierćwiecza.

Grupa Kombi powstała na bazie zespołu Akcenty, założonego w latach 60. przez Sławomira Łosowskiego. W oryginalny skład zespołu wchodzili również: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta. Początkowo grupa wykonywała muzykę blues rockową jednak od 1983 roku nagrywała utwory spod znaku synth popowego, będąc równocześnie alternatywą dla rosnącego w siłę ruchu punk rockowego. To właśnie z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy takie jak: "Słodkiego miłego życia", "Nasze randez-vous" czy "Black and White".

Kombi

Pierwszy koncert oficjalnie pod nazwą Kombi muzycy zagrali w sopockiej Operze Leśnej, w sierpniu 1976. Cztery lata później ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany po prostu "Kombi" i zawierał przeboje "Hotel twoich snów" i "Przytul mnie". Rok później, gdy do grupy dołączył perkusista Jerzy Piotrowski, grupa wyruszyła na dużą zagraniczną trasę koncertową.

kombi3

Po kolejnym krążku - "Królowie życia", zespół otrzymuje od mediów status wielkiej gwiazdy.Na XXI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół wielokrotnie bisował z piosenką "Słodkiego miłego życia" i zdobył nagrodę publiczności. Chwilę później zespół nawiązał współpracę z londyńską firmą Passion Records, czego efektem był występ na targach muzycznych w Cannes i nagranie anglojęzycznych wersji kilku piosenek. Kolejnym albumem pełnym hitów okazał się "Kombi 4" z nieśmiertelnymi "Nasze randez-vous" i "Black and White".Trzeba również zaznaczyć iż zespół Kombi należał do prekursorów nowych brzmień na polskiej scenie muzycznej. Na wspomnianym albumie "Kombi 4", po raz pierwszy wykorzystane zostały syntezatory Yamaha DX7 i TX7, czy automat perkusyjny.

ZESPÓŁ KOMBII GOŚCIEM PROGRAMU "TO WŁAŚNIE MUZYKA" - POSŁUCHAJ!


Kombi

Grupa zawiesiła działalność w 1992 roku, wydając jeszcze na pożegnanie kompilację "The best of Kombi", która zawierała nowe wersje znanych utworów.
Do czasu ponownej reaktywacji zespołu w 2003 roku, najbardziej aktywnym muzycznie członkiem grupy stał się Grzegorz Skawiński. Oprócz solowych albumów stworzył on jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup muzycznych lat '90 - O.N.A., która stała się równocześnie trampoliną do kariery jej wokalistki, Agnieszki Chylińskiej.

Grzegorz Skawiński

ZŁOTE PRZEBOJE NA WAKACJACH! - ZESPÓŁ KOMBII GWIAZDĄ KONCERTU W ŚLESINIE!


W 2003 roku doszło do kontrowersyjnej reaktywacji zespołu Kombi (jednak bez udziału jej założyciela Sławomira Łosowskiego) pod nazwą Kombii. Grupa prezentuje styl muzyczny, który jest kompromisem między kontynuacją synth popowego grania z elektrycznymi gitarami Skawińskiego. Zespół ma już na koncie cztery albumy, wśród których znalazł się wielki przebój "Pokolenie".

KombiiOstatnio zespół nagrał singla promującego polską komedię "Wyjazd integracyjny", o tym samym tytule.


Obecnie lider grupy, Grzegorz Skawiński rozpoczął promowanie swojego najnowszego albumu "Me & my guitar". Jednak możemy mieć pewność, że zespół Kombi/Kombii jeszcze nie raz przypomni o sobie i nagra przebój, który bez większych problemów podbije serca nowych pokoleń!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!