Królowa "euro disco" - Sandra

Pamiętacie Sandrę? W latach 80-tych była europejskim odpowiednikiem Madonny! Jesteście ciekawi jej historii? Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką, a jakie plany ma na siebie dzisiaj? Sandra to kolejna gwiazda disco, o której nie możecie zapomnieć, a która już 22 września wystąpi na 15 Urodzinach Radia Złote Przeboje!

>>>>CHCESZ BYĆ NA URODZINACH RADIA ZŁOTE PRZEBOJE?! SZCZEGÓŁY ZNAJDZIESZ TUTAJ <<<<

Sandra, czyli Sandra Ann Lauer urodziła się 18 maja 1962 roku w Niemczech. Przez 10 lat trenowała balet, uczyła się gry na gitarze, swój pierwszy singiel - "Andy mein Freund", nagrała w wieku 12 lat! A wszystko dzięki udziałowi w konkursie młodych talentów.

W latach 1979-1984 występowała w zespole Arabesque, który największą popularność zdobył w kraju kwitnącej wiśni!

Po rozpadzie trio Arabesque w 1984 roku, Sandra postanowiła nagrać niemiecką wersję piosenki Alphaville "Big in Japan" pod nowym tytułem "Japan ist weit". Niestety nie podbił on list przebojów, sprzedano zaledwie 125 egzemplarzy. Jednak to nie podcięło Sandrze skrzydeł! Już rok później zaczęła się jej prawdziwa, międzynarodowa kariera. Ludzie pokochali jej singiel - "Maria Magdalena". Utwór zdobył pierwsze miejsce na listach przebojów w 21 krajach na całym świecie!

Wkrótce potem ukazał się jej debiutancki krążek "The Long Play", a wraz z nim kolejny przebój "In the Heat of the Night". Sandra wyruszyła w tournée promujące płytę. Z Niemiec przeniosła się do Londynu, pobierała lekcje śpiewu i nagrała singiel "Little Girl", do którego teledysk został nakręcony we włoskiej krainie zakochanych - Wenecji!

"Na emigracji" Sandra nie próżnowała - w 1986 roku wydała płytę "Mirrors", będącą kontynuacją brzmień z poprzedniego albumu. Pierwszym singlem zostało nagranie "Innocent Love". Kolejne propozycje z tej płyty to taneczny przebój "Hi! Hi! Hi!", ballada "Loreen" czy energiczna "Midnight Man". Znalazł się tam także utwór "Don't Cry", poruszający temat katastrofy w Czarnobylu.

Rok później ukazał się album "Ten on One (The Singles)", który zawierał największe przeboje piosenkarki oraz dwa zupełnie nowe nagrania, w tym wielki przebój "Everlasting Love"! Ta piosenka została napisana 20 lat wcześniej i po raz pierwszy wykonana przez Roberta Knighta. Cover Sandry dotarł do Top 5 w wielu krajach, a jego anglojęzyczny remiks znalazł się na 45 miejscu na brytyjskiej liście przebojów... "Everlasting love" Sandra nagrała także w wersji romantycznej ballady.

W następnych latach Sandra wydała płyty "Into a Secret Land", "Paintings in Yellow", "Close to Seven" , "18 Greatest Hits". Wszystkie zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez fanów! Co więcej "Into a Secret Land" jest uznawany za jeden z najlepszych w karierze Sandry! Najbardziej rozpoznawalne kawałki z tych krążków to: "Secret Land", "We'll Be Together","Around My Heart", "Hiroshima", "One More Night" czy "Don't Be Aggressive".

7 stycznia 1988 na Ibizie wyszła za mąż za Michaela Cretu! Przez wiele lat był on producentem muzycznym Sandry i odpowiadał za jej największe sukcesy. Pod koniec lat 80-tych Michael utworzył zespół Enigma, w którym główny wokal należał do Sandry.

photos.lucywho.com

Po niezbyt udanym singlu "I Need Love" w 1992 roku, Sandra zdecydowała się na kilkuletnią przerwę w karierze. W 1995 roku urodziła bliźnięta: Nikitę i Sebastiana i zajęła się wychowywaniem dzieci, od czasu do czasu pokazując się w telewizji czy biorąc udział w nagraniach Enigmy.

photos.lucywho.com

W 2002 roku Sandra powróciła z albumem "The Wheel of Time", który okazał się dużym sukcesem. Ballada "Forever", zdobyła uznanie fanów i stała się hitem. Po 4 latach Sandra powróciła na scenę z nagranym z DJ-em Bobo kawałkiem "Secrets of Love".

radiotuttismoothies.centerblog.net

W 2007 roku ukazała się płyta "The Art of Love". Był to pierwszy album wyprodukowany bez udziału Michaela Cretu. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu i rozpadło się po prawie 20 latach. Na krążku znalazła się przeróbka piosenki "All You Zombies" zespołu The Hooters, która została wydana w Polsce jako singel promocyjny album i stała się hitem. 24 sierpnia 2008 roku Sandra wystąpiła na festiwalu w Sopocie, w ramach koncertu poświęconego muzyce lat 80.

W 2009 roku Sandra wydała dwa albumy, ostatni "The Platinum Collection" to trzypłytowy zbiór podsumowujący całą dotychczasową karierę artystki! Czy jeszcze zdoła powrócić na wielką scenę? Miejmy nadzieję, że jeszcze o niej usłyszymy!

sandra-news.de

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!