Krzysztof Cugowski zaśpiewał "Dziwny jest ten świat"

Marcin Michałowski
10.07.2018 08:48
Wakacje z gwiazdami: Krzysztof Cugowski oprowadza nas po 'swoim' Lublinie

Wakacje z gwiazdami: Krzysztof Cugowski oprowadza nas po 'swoim' Lublinie (Agnieszka Jaworska)

Na jednym ze swoich ostatnich koncertów były wokalista Budki Suflera - Krzysztof Cugowski - wykonał wielki przebój Czesława Niemena.

Muzykowi na scenie towarzyszyła orkiestra symfoniczna. Całość jak się zapewne domyślacie wypadła niesamowicie!

Nie było to pierwsze spotkanie rockmana z twórczością Czesława Niemena. W 2004 roku podczas festiwalu w Opolu zespół Budka Suflera i Piotr Cugowski wykonali wspólnie "Jednego serca".

W 2014 roku zespół Budka Suflera poinformował na swoim Facebook'u, że kończą swoją działalność artystyczną. Grupa wydała łącznie 15 studyjnych albumów, z czego ostatni w 2009 roku "Zawsze czegoś brak". Największą popularność przyniosły im jednak takie przeboje jak: "Bal wszystkich świętych", "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Twoje Radio".

Krzysztof Cugowski szybko zatęsknił za śpiewaniem. 9 października 2015 roku wydał swój czwarty studyjny album "Przebudzenie". Promował go singiel "W obcym mieście".

Utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena został wydany w 1967 roku i pochodzi z jego debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Do dzisiaj jest określany jako pierwszy polski protest song.

Jak Wam się podoba takie wykonie? 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!