Jaka to piosenka? [QUIZ]

1 / 10

Przebój opowiada historię miłości i związku, który się skończył. Bohater wypomina swojej byłej dziewczynie, co ją w życiu ominęło.

2 / 10

To piosenka o miłości, w której bohater wspomina swoje podróże do ukochanej. Jeździł do niej głównie w nocy. Niestety - samochód nie jeździ na wodę - więc często musiał prosić napotkanych ludzi o pieniądze na benzynę.

3 / 10

W tym przeboju artysta (a raczej artystka) zwraca się do człowieka niezwykle odważnego i silnego! Wspomniany bohater przypomina Gerarda Butlera z ?300?!

4 / 10

Ten przebój jest o? miłości! Ale ten przebój wyjątkowo stara się miłość wytłumaczyć. Słyszymy tu, że kochać to nie znaczy zawsze to samo. Czasem można kochać lekko, czasem bez granic, czasem jest trudno, bo na odległość.

5 / 10

To piosenka, w której dla podmiotu lirycznego przyszedł czas pożegnania. Czy żegna się z przyjaciółmi? Z rodziną? Chyba nie do końca, ponieważ mówi, że tam, gdzie się wybiera ma kilku przyjaciół. Żegna się nie tylko z ludźmi, ale też z telewizorem...

6 / 10

To piosenka, w której podmiot liryczny zmienia stany skupienia? jak woda. Topnieje, unosi się jak para, pada. To nie przeszkadza obserwować mu otaczającego go świata. Ogląda chmury, słońce zachodzące na horyzoncie, niebo pełne gwiazd, mrówki w trawie

7 / 10

W tym przeboju słuchamy o jednej z fajniejszych niespodzianek, jakie może nam zrobić bliska osoba! Prosty gest, a ucieszy każdego. Po pierwsze ? ma związek z jedzeniem, a po drugie ? wszystko dzieje się w miejscu, w którym nie wolno nam się objadać.

8 / 10

To piosenka, w której słuchamy o wspomnieniach. To taka podróż do przeszłości. Słuchamy o tym, jak nasz główny bohater imprezował, włóczył się, nie chciał pracować. Zamiast tego wolał grywać w klubach za chleb i piwo.

9 / 10

Na początku piosenki poznajemy naszego bohatera. Okazuje się, że sam nie wiem, gdzie się urodził. Żył chyba w jakiejś grocie, albo pod ziemią, bo nie widział ani słońca ani nieba. Był potwornie samotny, nie miał ani mamy ani taty.

10 / 10

To przebój, w którym dwoje kochanków jest ze sobą po raz ostatni. Ich ostatnia noc przypomina raczej szalony sen, w którym rozpływają się. Jest jak zawrót głowy. Jak ósmy cud!

Wydaje Ci się, że znasz największe polskie przeboje jak własną kieszeń? Sprawdź, czy uda Ci się je odgadnąć po krótkim opisie!