Filmowy weekend z Radiem Złote Przeboje, cz.1

Soundtracki i piosenki z filmów często zyskują większą popularność, niż obrazy, do których zostały stworzone. Poznajcie listę filmowych hitów, które przypomnimy w Radiu Złote Przeboje już w ten weekend!

Dirty Dancing

Bill Medley i Jennifer Warnes - (I've Had) The Time of My Life to najpopularniejszy temat muzyczny z tego filmu. Piosenka ta stała się inspiracją dla wielu młodych par, które właśnie ten kawałek wybierają na swój pierwszy taniec:

 

 

Król Lew

Elton John - Circle Of Life to piosenka równie piękna jak bajka, którą ilustruje. Król Lew i doskonała ścieżka dźwiękowa filmu poruszają nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 

 

Dirty Dancing

Bruce Channel -  Hey Baby to kolejna piosenka z filmu "Dirty Dancing". Właśnie przy tej muzyce główni bohaterowie stawiają swoje pierwsze taneczne kroki. A Wy, przy jakiej melodii tańczyliście po raz pierwszy?

 

 

Tarzan Tarzan Tarzan

Tarzan

Phil Collins - You'll be in my heart. Jeśli za muzyczne tło zabrał się sam Phil Collins to sukces filmu był murowany. Sam przebój zyskał nawet większą popularność niż bajka:

 

 

Flashdance

Irene Cara - Flashdance What A Feeling. Temat muzyczny z filmu Flashdance doczekał się wielu coverów i przeróbek. A co Wam podoba się bardziej: film czy muzyka?


 

Robin Hood: Książę złodziei

Bryan Adams - (Everything I Do) I Do It For You. Dzielny mężczyzna, wielka miłość i przygoda. Piosenka okazałą się idealną ilustracja przygód księcia złodziei. Trudno nie ulec romantycznemu nastrojowi, który wprowadza:


 

Oficer i Dżentelemen

Joe Cocker i Jennifer Warnes - Up Where We Belong. Kolejny film z wątkiem miłosnym i kolejny wielki przebój:


 

Pocahontas

Vanessa Williams - Colors of the Wind. Polską wersję piosenki zaśpiewała Edyta Górniak. Czyj wokal podoba się Wam bardziej?!