Filmowy weekend z Radiem Złote Przeboje, cz.2

Muzyka filmowa czaruje i wzrusza. Prezentujemy Wam drugą część filmowych przebojów, które uszycie już w najbliższy weekend w Radiu Złote Przeboje. Jakie to piosenki? Przekonajcie się!

127 godzin

Dido i A.R Rahman - If I Rise to muzyczna ilustracja filmu "127 godzin". Jest to historia  młodego alpinisty, który podczas samotnej wędrówki zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie.

 

 

Don Juan DeMarco

Bryan Adams - Have You Ever Really Loved A Woman? To piosenka będąca muzyczna ilustracją filmu "Don Juan De Marco". Sam obraz jest historią psychiatry i jego pacjenta, który wyobraża sobie, że jest najsławniejszym uwodzicielem wszech czasów. Marlon Brando i Johnny Deep w jednym filmie to synonim sukcesu.

 

 

Białe Noce

Lionel Richie - Say You Say Me to temat muzyczny z filmu "Białe noce". Film zdobył Nagrodę Akademii Filmowej 1986 oraz Oscar za najlepszą oryginalną piosenkę filmową.

 

 

Armageddon

Aerosmith - I don't want to miss a thing to piosenka z katastroficznego filmu "Armagedon". Wzruszające sceny ilustruje zapierająca dech w piersiach muzyka.

 

 

Filadelfia

Bruce Springsteen - Streets Of Philadelphia. "Filadelfia" jest jednym z najważniejszych filmów o AIDS. Oprócz gwiazdorskiej obsady film ma także świetną ścieżkę dźwiękową, w tym klasyk Streets Of Philadelphia Bruce`a Springsteena

 

 

Top Gun

Berlin - Take my breath away to największy przebój grupy a zarazem ilustracja świetnego filmu "Top Gun". Aż ciarki przechodzą, kiedy ogląda się niezwykle sensualne sceny zrealizowane przy tej piosence.

 

 

Bodyguard

Whitney Houston - I Have Nothing to ścieżka dźwiękowa z filmu, w którym zagrała sama  Whitney Houston. Film jest ciekawie opowiedzianą historią gwiazdy i jej ochroniarza - w tej roli Kevin Costner.