Grzegorz Markowski - zobacz, jak się zmieniał

Grzegorz Markowski jest wokalistką grupy Perfect od 34 lat! Jak wyglądała jego kariera? Zobacz jak przez lata zmieniał się Grzegorz Markowski i jego muzyka! A więcej ciekawostek dotyczących weekendu możecie usłyszeć przez cały weekend na antenie Radia Złote Przeboje!
Galeria prywatna Grzegorza Markowskiego /perfect.art.pl Galeria prywatna Grzegorza Markowskiego /perfect.art.pl Galeria prywatna Grzegorza Markowskiego /perfect.art.pl

Początki

Grzegorz Markowski urodził się 1953 roku w Józefowie. chociaż jego kariera nabrała tępa dopiero w lata 80, to muzyka towarzyszyła mu zawsze

- Stanie przy tokarce i robienie młotka nie było moją wymarzoną przyszłością.
Dlatego udzielał się w zespołach Watabah, Cekiny. Śpiewał Browna, Hendriksa, Purpli i Zeppelinów.
- Trzeba było też grać weselne rzeczy, występować na studniówkach, bo z tego były pieniądze. Moja zaradność zaimponowała przyszłej żonie, podówczas już po szkole baletowej - mówi wywiadzie dla Rzeczpospolitej

Jedną z najbardziej znanych piosenek Perfectu jest "Autobiografia". W słowach utworu Markowski zawarł esencję swojego życia. Posłuchajcie:

Grzegorz Markowski Grzegorz Markowski Grzegorz Markowski

Lata 1974-78

Nim trafił do "Perfectu" śpiewał w Studiu Piosenki ZAKR , występował w Teatrze na Targówku oraz w grupie Victoria Singers.

W 1976 roku wziął udział w Koncercie Debiutów festiwalu opolskiego. W 1978 roku otrzymał nagrodę za interpretację utworu Little Things na festiwalu piosenki International Song Contest w Castlebar w Irlandii.

Przełomem i zwrotem było nagranie słynnego motywu do serialu "07 zgłoś się", po którym to otrzymał od założyciela zespołu "Perfect" Zbigniewa Hołdysa propozycję ponownej współpracy.

Włodzimierz Korcz czekał na swoją żonę Elżbietę Starostecką na lotnisku. Przylot się opóźniał. Wymyślił temat muzyczny serialu "07 zgłoś się".

- Korcz zagrał mi go, zacząłem śpiewać skatem i przekonałem, że nie powinno być tekstu, bo pryśnie aura tajemnicy niezbędną w kryminale. Dwa tygodnie później pojechaliśmy na nagranie. Pierwsze moje zawodowe nagranie. Wokaliza została zauważona. - czytamy w wywiadzie dla  Rzeczpospolitej

Grzegorz Markowski, Zbigniew Hołdys Grzegorz Markowski, Zbigniew Hołdys Grzegorz Markowski, Zbigniew Hołdys

Lata 1980-1983

W latach 1980-1983 występował jako główny wokalista zespołu "Perfect". Wspólnie nagrali dwie płyty. W 1983 grupa "Perfect" została rozwiązana, a Markowski zaczął występować razem z formacjami Hazard i Samolot.

 

Grzegorz Markowski Grzegorz Markowski Grzegorz Markowski

Pierwszy solowy album

W 1987 r. Polskie Nagrania wydały jego solową płytę "Kolorowy telewizor".

Perfect/otoidol.pl Perfect/otoidol.pl Perfect/otoidol.pl

Lata 90

W 1993 roku powrócił do grupy jako wokalista, po tym jak w 1992 Zbigniew Hołdys ostatecznie rozwiązał zespół ze sobą jako liderem.