35. rocznica premiery "07 zgłoś się!"

Czołowy serial TVP "07 zgłoś się" w czasach PRL`u, obchodzi dziś 35. rocznicę emisji pierwszego odcinka! Jaki był legendarny już agent 07 - porucznik Borewicz? Zobaczcie sami!

Czarujący porucznik

"07 zgłoś się" to serial, który za sprawą głównej roli Bronisława Cieślaka jako porucznika Borewicza, zapisał się w pamięci wszystkim, a zwłaszcza kobietom. Niesamowity urok jakim emanował, ale również zdecydowanie i niespotykana inteligencja oficera milicji zaczarowały rzesze kobiet w latach 70. i 80. kiedy był realizowany przez Telewizję Polską.

 

Posłuchajcie jaki w rzeczywistości był porucznik Borewicz:

 

Kim jest porucznik Borewicz?

Pułkownik Borewicz - kreowany na polskiego Jamesa Bonda, pracuje w Stołecznym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Zanim tu trafił,  był na placówce w Wielkiej Brytanii. Rozwiązywanie trudnych kryminalnych zagadek to dla niego przyjemność.

 

Posłuchaj, co  mówi Urszula o poruczniku Borewiczu:

 

Agent 07 w pełnej krasie

Porucznik Borewicz, jak na prawdziwego macho przystało, świetnie się ubierał. To również niezwykle imponowało kobietom...Ponadto miał kilka wypracowanych technik, które działały na kobiety...

 

 

Milicja w akcji!

Serial obfitował w wiele scen z życia politycznego i społecznego obywateli PRL. A teraz coś dla sympatyków starych samochodów.

 

Zobaczcie, co potrafi fiat w pościgu z milicją!

 

 

Sceny zza kulis serialu

Na zakończenie coś specjalnego. Zobaczcie krótki film, który pokazuje jak kręcono serial "07 zgłoś się"