35. rocznica premiery "07 zgłoś się!"

Czołowy serial TVP "07 zgłoś się" w czasach PRL`u, obchodzi dziś 35. rocznicę emisji pierwszego odcinka! Jaki był legendarny już agent 07 - porucznik Borewicz? Zobaczcie sami!
Fot. tvp.pl Fot. tvp.pl Fot. tvp.pl

Czarujący porucznik

"07 zgłoś się" to serial, który za sprawą głównej roli Bronisława Cieślaka jako porucznika Borewicza, zapisał się w pamięci wszystkim, a zwłaszcza kobietom. Niesamowity urok jakim emanował, ale również zdecydowanie i niespotykana inteligencja oficera milicji zaczarowały rzesze kobiet w latach 70. i 80. kiedy był realizowany przez Telewizję Polską.

 

Posłuchajcie jaki w rzeczywistości był porucznik Borewicz:

 

Porucznik Borewicz Porucznik Borewicz Porucznik Borewicz

Kim jest porucznik Borewicz?

Pułkownik Borewicz - kreowany na polskiego Jamesa Bonda, pracuje w Stołecznym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Zanim tu trafił,  był na placówce w Wielkiej Brytanii. Rozwiązywanie trudnych kryminalnych zagadek to dla niego przyjemność.

 

Posłuchaj, co  mówi Urszula o poruczniku Borewiczu:

 

Porucznik Borewicz Porucznik Borewicz Porucznik Borewicz

Agent 07 w pełnej krasie

Porucznik Borewicz, jak na prawdziwego macho przystało, świetnie się ubierał. To również niezwykle imponowało kobietom...Ponadto miał kilka wypracowanych technik, które działały na kobiety...

 

 

"07 zgłoś się" "07 zgłoś się"

Milicja w akcji!

Serial obfitował w wiele scen z życia politycznego i społecznego obywateli PRL. A teraz coś dla sympatyków starych samochodów.

 

Zobaczcie, co potrafi fiat w pościgu z milicją!

 

 

"07 zgłoś się" "07 zgłoś się"

Sceny zza kulis serialu

Na zakończenie coś specjalnego. Zobaczcie krótki film, który pokazuje jak kręcono serial "07 zgłoś się"