"Proszę kochać mnie taką, jaką przyniósł mnie wiatr"

Jedyna, niepowtarzalna i prawdziwa DIVA polskiej sceny! Violetta Villas, w naszej pamięci niech pozostanie właśnie taka - piękna i szczęśliwa!
Violetta Villas Violetta Villas Violetta Villas

Legenda muzyki polskiej

Talentu Violetty Villas nie można nie docenić. Skala głosu oraz uzdolnienia wokalne wróżyły jej karierę operową, z której artystka zrezygnowała na rzecz występów estradowych. Ponoć to Władysław Szpilman zaproponował jej zmianę nazwiska, na takie, które będzie również łatwo kojarzone za granicą.

 

Violetta Villas - Nie ma miłości bez zazdrości

 

Nieprzeciętny głos

Violetta Villas miała nieprzeciętny głos.

 

- Miała głos zmysłowy, ciekawy w barwie, z temperamentem. On wyróżniał się ponad wszystko, co ją otaczało. Oglądanie Violetty Villas to było wielkie przeżycie. Dlatego publiczność wypełniała podczas jej występów każde miejsce na widowni do końca jej życia - wspomina artystkę Bogusław Kaczyński.

 

- To głos prawdziwie zadziwiający, nie chce się wierzyć jego sile i skali - pisano w gazetach francuskich.

 

Violetta Villas - Szesnaście lat

 

Violetta Villas. Jej długie loki w kolorze blond można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Violetta Villas. Jej długie loki w kolorze blond można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Fot. AG

Charakterystyczny wizerunek

Wszyscy doskonale kojarzymy długie, kręcone blond włosy Violetty Villas, które stały się jej znakiem rozpoznawczym. Na scenie piosenkarka nosiła efektowne, balowe suknie. Jej silna osobowość sprawiała, iż nie podążała ona za modą. W latach 60. wykreowała swój styl, któremu do końca pozostała wierna.

 

Violetta Villas - Całuj gorąco

 

 

Violetta Villas Violetta Villas EASTNEWS/WWW.EASTNEWS.PL

Koncerty na całym świecie

Violetta Villas nie była jedynie ikoną polskiej estrady. Koncertowała na całym świecie, wzbudzając podziw i zachwyt. Pod koniec lat 60. przez kilka lat była gwiazdą Casino de Paris w Las Vegas, gdzie śpiewała piosenki i arie w 9 językach. Wielokrotnie występowała w USA, Australii i Europie.

 

Violetta Villas - Przyjdzie na to czas

 

Violetta Villas Violetta Villas AG

Działalność dobroczynna

Piosenkarka znana była ze swojej dobroczynności. W Lewinie Kłodzkim otworzyła obok swojego domu schronisko dla zwierząt, w którym zgromadziła ponad 300 kotów, 150 psów i kilkanaście kóz. Zarzucano jej, że przestała sobie z nimi radzić.

 

- W ostatnim okresie życia zamykała się w domu, zajmowała się zwierzętami. Myślała chyba, że ludzie mogą zrobić jej krzywdę - mówi Bogusław Kaczyński, krytyk muzyczny.

 

Violetta Villas - Szczęście

 

Violetta Villas. Violetta Villas. WWW.FACEBOOK.COM/EASTNEWS/WWW.EASTNEWS.PL

Ostatni koncert

14 lutego 2011 roku odbył się benefis 50-lecia pracy artystycznej Violetty Villas, podczas którego piosenkarka odebrała m.in. przyznawany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Wtedy też ostatni raz wystąpiła publicznie i pożegnała się ze sceną.

 

Violetta Villas - Do Ciebie Mamo