8 rzeczy bez których nie może obejść się kobieta

Dzisiejsze kobiety potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji - ale też trzeba przyznać, że mają do pomocy wiele gadżetów. Wprawdzie James Bond nawet by na te rzeczy nie spojrzał, ale wiadomo, on miał do uratowania tylko królową angielską. A kobiety - resztę świata. I to codziennie!
5 najmodniejszych kolorów szminek na wiosnę 5 najmodniejszych kolorów szminek na wiosnę Avanti24

8. szminka/błyszczyk/puder

Czyli zestaw podstawowy. Nawet jeśli kobieta maluje się przed wyjściem, to akurat te rzeczy lubi mieć pod ręką. I dotyczy to nawet tych pań, które utrzymują, że wcale się nie malują. Bo przecież wszyscy wiedzą, że pudrowanie i szminkowanie nie wchodzi do kategorii makijażu, tylko... dajmy na to... higieny.

Xiaomi Mi Max 2 Xiaomi Mi Max 2 fot. Xiaomi

7. smartfon

I to koniecznie naładowany albo w zestawie z power bankiem. Jak to możliwe, że kiedyś do rozmów z przyjaciółkami potrzebny był telefon stacjonarny z dłuugim kablem? Teraz w smartfonie mamy nie tylko kontakty do rodziny i przyjaciół, ale całe media społecznościowe, notatki, zdjęcia dzieci do nagłego pokazywania znajomym i fotografie etykiety wina, które w knajpie okazało się takie pyszne...

kolorowe szpilki do pracy kolorowe szpilki do pracy kolorowe szpilki do pracy

6. wystrzałowe szpilki...

.albo inne buty, w których kobieta czuje się jak milion dolarów. Wydłużą nogę, wysmuklą sylwetkę i dodadzą pewności siebie. Nieodzowne na randkę, na rozmowę kwalifikacyjną czy na wesele. I choć bywają niewygodne, to każda pani czuje się lepiej wiedząc, że gdzieś tam sobie leżą w szafie.

przyjaciółki przyjaciółki 123rf.com

5. kawa z przyjaciółką...

. albo po prostu pogaduchy - mogą być bez kawy. Choć kawa bardzo pomaga. Bo czasem trzeba się poradzić, wygadać, albo nawet wypłakać. A choćby i poplotkować. Przyjaciółka zawsze wysłucha, wie, kiedy trzeba się zgodzić, a kiedy wygarnąć kawę na ławę. Spotkania z przyjaciółkami powinny być refundowane przez NFZ - każdy psycholog przyzna, że kontakty społeczne poprawiają nastrój i w efekcie jakość życia.

torebki na plaże torebki na plaże torebki na plaże

4. torebka

Czyli podręczny magazyn rzeczy koniecznych, potrzebnych i zapomnianych. Czego tam nie ma - kosmetyki, chusteczki, portfel, telefon, rajstopy na zmianę, stare rachunki, zwietrzałe perfumy i jedna rękawiczka, choćby był środek lata. Podobno są delikwentki, które w torebce nosiły obcęgi i kowadło. Słynne postaci z torebką - Marilyn Monroe, Alexis z Dynastii, Mama Muminka i Tinky Winky.

miłość miłość Fot. 123RF

3. miłość

Nie ważne, czy to będzie miłość do Niego, do dzieci, do świata, do koni czy do dalekich podróży. Po prostu każdy musi mieć w życiu coś, co go uskrzydli. Zresztą akurat ta zasada dotyczy nie tylko pań....

Do kart coraz częściej dołączane są przeróżne usługi dodatkowe, np. karta rabatowa czy consierge. Do kart coraz częściej dołączane są przeróżne usługi dodatkowe, np. karta rabatowa czy consierge. Fot. Shutterstock

2. karta kredytowa

No bo co w końcu... Oficjalne powody posiadania karty kredytowej to - W razie Nagłych Pilnych Wypadków. W praktyce oznacza to czasem nieplanowany zakup żakietu lub wody toaletowej, albo nagły wypad do Barcelony. I wcale nie chodzi o szastanie pieniędzmi na prawo i lewo. Chodzi o samą świadomość , że "gdybym chciała, to bym mogła".

Dojrzałe piękno, świadomość własnego ciała: kobieta czterdziestoletnia może być atrakcyjna i spełniona, a jednak często to właśnie wiek kryzysu Dojrzałe piękno, świadomość własnego ciała: kobieta czterdziestoletnia może być atrakcyjna i spełniona, a jednak często to właśnie wiek kryzysu Furtaev, Istock

1. pewność siebie

Czyli to, do czego służą wszelkie poprzednie rzeczy i gadżety. Bo nic kobiecie po urodzie, kosmetykach, szpilkach, pieniądzach i gadżetach, jeśli nie jest pewna siebie. Znacie przysłowie "nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane"? Czas je odwołać i zastąpić nowym: "Kobieta pewna siebie zawsze przyciąga uwagę"!!