5 filmów, na których na pewno się rozpłaczesz!

Film to niby rozrywka i powinien bawić, ale są takie na których popłacze się nawet największy twardziel. I to wcale nie znaczy, że kończą się źle - po prostu są w nich momenty, które idealnie nadają się do oczyszczania spojówek. Oto 5 filmów, na których płaczą podobno nawet kasy fiskalne.
Czułe słówka Czułe słówka Fot. mat. pras.

5. Czułe słówka

To kawał historii życia matki i córki. Kobiety wiele dzieli, ale jeszcze więcej łączy. Do historii kina przeszła scena, w której matka (w tej roli Shirley McLaine) robi dziką awanturę w szpitalu, bo jej córce nie chciano wcześniej podać środków przeciwbólowych. Nie znaczy to wcale, że w filmie nie ma momentów komicznych - wiele z nich zapewnia niezrównany Jack Nicholson. No i przyznajmy - to wyciskacz łez raczej dla pań.

Zielona mila Zielona mila reż. Frank Darabont, prod. Castle Rock Entertainment, Darkwoods Productions

4. Zielona Mila

W skrócie i bez spojlerów - to film o więzieniu. Ale tak naprawdę - o szacunku i podłości, o lojalności i niesprawiedliwości, o miłości i nienawiści, a także o odrobinie magii. Historia opowiadana z przez byłego strażnika więzienia opowiadana jest tak, że każdy średnio wrażliwy człowiek popłacze się na niej co najmniej 3 razy.

Król lew Król lew informacja prasowa

3. Król Lew

Czy dorosły człowiek może popłakać się na kreskówce? Oczywiście, jeżeli jest to Król Lew. Scena śmierci Mufasy powodowała, że gromkim szlochem zanosiły się całe kina. No bo jak to? Przecież on był " ten dobry"! Naprawdę umarł? I nie ożyje? Tego nie robi się dzieciom! A przecież na seansie w kinie wszyscy jesteśmy dziećmi.

Marley i Ja Marley i Ja

2. Marley i ja

Czyli jak się kończy kupno psa jako bliskiego zamiennika dzieci. I co po drodze przytrafia się ludziom - od pogryzionych kanap do coraz poważniejszych decyzji życiowych. I nawet jeśli trzymasz się dzielnie przez cały film, i myślisz sobie " phi, i nad czym tu płakać" - to końcówka rozłoży cię na łopatki. Każdy psiarz będzie wył jak zraniony bawół!

kadr z filmu 'Coach Carter' kadr z filmu 'Coach Carter' kadr z filmu 'Coach Carter'

1. Trener

Jeśli masz znajomego, który twierdzi, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze. Bo
przecież nie ma czasu - musi dbać o formę, utrzymywać rodzinę, zarobić na nowy
samochód, obejrzeć mecz - no nie ma mowy o roztkliwianiu się nad sobą. Zrób tylko jedno - włącz mu film "Trener" i wyjdź z pokoju, zostawiając dyskretnie na stole paczkę chusteczek. Jak wrócisz - nic się nie zmieni. On dalej będzie twierdził, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze. Ale chusteczek już nie będzie...