15 najlepszych piosenek z bajek Disneya

Towarzyszyły w dzieciństwie Wam lub Waszym dzieciom? A może nie wyobrażacie sobie imprezy, która o 4 rano kończy się śpiewaniem utworu z "Pocahontas"? Przypomnijcie sobie najpiękniejsze przeboje z bajek Disneya!

Kochamy Disneya!

Od razu Was uprzedzamy: jest to nasza subiektywna lista. Nie jest ułożona od najlepszych do najgorszych utworów - nie bylibyśmy w stanie takiej stworzyć ze względu na to, jaką wartość mają dla nas wszystkie piosenki z bajek Disneya :)

Oto 15 naszych ulubionych kawałków!

"Milion gwiazd na niebie lśni" - Pinokio

Od tego wszystko się zaczęło. Wsłuchajcie się uważnie w linię melodyczną tego utworu. Poznajecie? To motyw przewodni firmy Walt Disney Company!

"Ani słowa" - Herkules

Natalia Kukulska naprawdę świetnie wczuła się w "mityczny" klimat i zaśpiewała piosenkę jako postać pięknej, długowłosej Meg.

Warto też zwrócić uwagę na chórki w tej piosence, w których wystąpiły Jolanta Jaszkowska, Dorota Marczyk, Anna Ścigalska, Anna Maria Jopek i Olga Bończyk!

"Piękna i bestia"

Na samą myśl o tym pięknym utworze aż przechodzą nas ciarki. Te głosy, ta melodia i ta scena z żółtą balowa suknia Belli...

Przypomnijcie sobie też polską wersję tego hitu!

"Marzenie mam" - Zaplątani

Kto z Was "nigdy nie gonił za marzeniem"?

To nie jest zapowiedź kolejnego romantycznego kawałka wykonywanego przez zakochaną parę głównych bohaterów bajki Disneya. Tym razem zapraszamy Was do przesłuchania pieśni między innymi o zapachach spod pachy czy pryszczach będących problemem dla karczmianych oprychów z filmu animowanego "Zaplątani"!

"Hakuna Matata" - Król Lew

Hymn ku czci pozytywnego myślenia! Nikt tak nie umiał pocieszyć w historii kolorowych animacji, jak Timon i Pumba - wyjątkowo dobrany duet. Posłuchaj utworu i "już się nie martw"! :)

Warto również wspomnieć o innym kawałku w wykonaniu guźca i surykatki. Tutaj zwierzęta popisały się nie tylko talentem wokalnym, ale też i tanecznym - wszystko po to, by odwrócić uwagę złowrogich hien...

"Can You Feel The Love Tonight" - Król Lew

Jest to subiektywny ranking utworów z bajek Disneya, pozwoliliśmy więc sobie zamieścić piosenki z tej samej bajki aż w dwóch punktach!

Nie moglibyśmy zasnąć, gdyby ten kawałek nie znalazł się na naszej liście. Panie i Panowie: oto "Can You Feel The Love Tonight" w wykonaniu Eltona Johna!

"Ty druha we mnie masz" - Toy Story

Utwór o przyjaźni w polskiej wersji językowej wykonał sam Stanisław Sojka!

Czy wiecie, że "Toy Story" to pierwszy film pełnometrażowy stworzony w całości przy użyciu techniki komputerowej? Posłuchajcie piosenki z filmu, który wszedł na ekrany kin w 1995 roku!

"Pod łapą cały świat" - Księga Dżungli

Co jest ważne w życiu? Czego potrzeba człowiekowi, tfu!, misiowi do szczęścia? O tym zaśpiewa Wam przygruby, sympatyczny Balu!

"Tam, przez cienisty bór" - Królewna Śnieżka

Wierzcie lub nie, ale poniższy utwór został zarejestrowany w... 1938 roku! Pieśń w polskiej wersji została zaśpiewana przez Marię Modzelewską - jedną z najwybitniejszych aktorek teatru międzywojennego.

"Mam tę moc" - Kraina lodu

Utwór ze zdecydowanie nowszej produkcji Disneya. Zrobił taką furorę, że ze świecą szukać dziewczynek, które nie znają choćby dwóch wersów tej piosenki.

"Wspaniały świat" - Aladyn

Słuchając tego utworu świat naprawdę wydaje się być po prostu wspaniały!

Jeszcze lepszy byłby, gdybyśmy mieli latający dywan do własnej dyspozycji...

"Kolorowy wiatr" - Pocahontas

Niekwestionowany król disneyowskich piosenek w polskim wydaniu!

Edyta Górniak sprawiła, że utwór ten chyba nigdy nam się nie znudzi. Tym bardziej, że kawałek lubi gościć na wielu imprezach z karaoke w tle!

"Zrobię mężczyzn z was" - Mulan

Potrzebujecie pieśni motywacyjnej? Oto "mulanowy" poradnik dla chłopców, którzy chcieliby lub powinni w końcu stać się mężczyznami!

"Kołysanka Puchatka"

Z tego misia to jednak była sprytna bestia! Niby taki miły, taki uczynny - postanowił zaśpiewać pszczołom kołysankę.

A to wszystko dlatego, że... po prostu zapragnął się najeść!

"Całuj ją" - Mała Syrenka

Czy jest coś bardziej romantycznego niż pływanie łódką z ukochanym przy świetle księżyca, gdy w tle swinguje Wam krab wraz z chórkiem żab? :)