5 najbardziej idiotycznych teorii spiskowych na świecie

Codziennie docierają do nas setki informacji dotyczących wydarzeń na świecie. Jak zdecydować, które z tych ważniejszych i mniej ważnych są prawdziwe? No bo jak co jakiś czas okazuje się, że właśnie czeka nas kolejny koniec świata... Dajecie się perfidnie oszukiwać czy jesteście całkowicie odporni na teorie spiskowe? Oto przegląd tych... najdziwniejszych.
Titanic Titanic F.G.O. Stuart, domena publiczna

Titanic zatonął przez Jezuitów

Ta szalona teoria zakłada, że Jezuici postanowili zatopić transatlantyk, żeby uniknąć światowej dominacji międzynarodowej finansjery. Nawet pomysłodawcy teorii nie są jednak w stanie wyjaśnić, jak doszło do katastrofy.

Jak wiadomo Titanic zderzył się z górą lodową, czyżby więc kapitan był w zmowie z zakonem? Są tacy, którzy twierdzili, że butelka szampana użyta do chrztu okrętu była tak skonstruowana, żeby zniszczyć jego poszycie. Tiaaaa...

UFO UFO domena publiczna

Amerykanie ukrywaja UFO

W lipcu 1947 roku  nad amerykańskim miastem Roswell widziany był dziwny obiekt, który najpierw polatał nieco, a potem uderzył w powierzchnię Ziemi. Smaczku sprawie dodaje fakt, że po chwili na miejscu katastrofy pojawili się żołnierze. I teraz teoria spiskowa, która zakłada, że spadli kosmici, a wojsko zawinęło ich do tajnej bazy znanej jako Strefa 51.

Teoria głosi, że niektórzy kosmici przeżyli katastrofę, ale nasza słabo rozwinięta medycyna nie zdołała ich ocalić. Zwłoki kosmitów są jednak przechowywane w bazie.

Krater na księżycu Krater na księżycu domena publiczna

Księżyc nie istnieje

Naprawdę są tacy, którzy są zdania, że to co w nocy widzimy na niebie, to nie jest księżyc, tylko wielki wyświetlany hologram, który ma za zadanie ukryć coś, co znajduje się za nim. Teoria nie zakłada nawet co miałoby to być, skąd wziął się ów hologram, ani nawet czy prawdziwy księżyc Ziemi gdzieś jest czy nie.

Czyli krótko mówiąc, niewiele w tym pomyśle trzyma się kupy.

Piramidy Piramidy Robster1983, CC0

Piramidy zbudowały dinozaury

No! Może nie osobiście, ale według tej śmiałej teorii miały pomagać budowniczym w starożytnym Egipcie.

Z resztą teorii na temat tego jak powstały piramidy jest tyle, że ta jakoś nadzwyczajnie nie zaskakuje. Pomysłodawcy z Malty twierdzą nawet, że jakby tak dokładnie przyjrzeć się piramidom, to w kilku miejscach widać wyraźnie ślady dinozaurzych pazurów. Tylko jak wytłumaczyć fakt, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, a piramidy...

A nie! Nie będę się czepiał. To przecież też da się jakoś wytłumaczyć.

Lotnisko w Denver Lotnisko w Denver Dbenbenn, CC BY-SA 3.0

Potr Lotniczy w Denver to siedziba szatana

Lotnisko w Denver jest nie tylko, jak się okazuje największym portem lotniczym w Stanach Zjednoczonych, a do tego zdobywcą tytułu najlepszego portu w USA, ale... również siedzibą dowodzenia neonazistów, iluminatów, a nawet samego szatana. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy.

Jak tak obiektywnie popatrzeć, to port lotniczy w Denver jest co nieco dziwnym miejscem, na przykład turystów wita spora statua konia o czerwonych oczach, a kształtem zabudowa przypomina nieco swastykę, ale... żeby aż tak?!