Światowe przeboje zaśpiewane po polsku

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałyby największe światowe przeboje zaśpiewane po polsku? Poszukiwania mało znanych polskich wersji językowych znanych przebojów zakończyły się kilkoma niespodziankami...

Perfect

Z pewnością na miano wielkiego światowego przeboju zasługuje piosenka, która uczyniła Stinga bogatym człowiekiem...

Co ciekawe Sting ma na to dowody..

Dostałem kiedyś certyfikat, kilka lat temu, od jednej z amerykańskich stacji radiowych. Było tam napisane, że piosenka była zagrana 10 milionów razy.

I dlatego w polskiej wersji tego przeboju właściwie mógł się pojawić tylko jeden głos. Głos
Grzegorza Markowskiego. Chociaż jak sam twierdzi, przez długi czas wstydził się śpiewać i
miał ogromną tremę.

Zaśpiewałem kiedyś w szkole podstawowej, dostałem piątkę bo śpiewałem w miarę czysto. Ale byłem bardzo zakompleksionym chłopcem. I prawdę mówiąc te kompleksy mnie determinowały długie, długie lata.

Przez kilkadziesiąt lat działalności zespołu Perfect uzbierało się sporo niezwykłych
opowieści, ot choćby jak to Grzegorz Markowski na jednym z koncertów zapomniał tekstu. Historia zaczyna się w jednym z polskich miast...

To był chyba Rzeszów albo Kraków. Dojechaliśmy na dwunastą czy drugą do Warszawy, wsiedliśmy w samolot, dolecieliśmy do Stanów Zjednoczonych. I ja pojechałem do jakiegoś radia, telewizji, wykąpałem się i pojechałem od razu bez snu na koncert. I zaczynają grać pierwszy akord, mówię. no znam piosenkę, ale co to za utwór?

I być może niektórzy z was tak samo pomyślą, gdy usłyszą piosenkę "Każdy oddech Twój" - bardzo znany utwór, czyli właśnie "Every Breath You Take" - zaśpiewany po polsku.

Anita Lipnicka

Piosenka, o której zaśpiewaniu podobno od dziecka marzyła Anna Maria Jopek. I jeżeli to prawda, to swoje marzenie spełniła...

Ale utwór Stinga doczekał się jeszcze jednej niezwykłej wersji i to w języku polskim.

Anita Lipnicka, która gdy Sting tworzył "Fragile", pewnie jeszcze nie podejrzewała, że jej życie, ulegnie zmianie o 180 stopni, kiedy trafi do Varius Manx.

Zespół powstał na długo przed tym jak ja do nich dołączyłam. Trafiłam przypadkiem, miała swój zespół rockowy w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie sobie grałam koncerty lokalne. I podczas jednego z nich był dziennikarz, który podszedł po naszych paru numerach i powiedział: "Słuchaj Ty masz fajny wokal, fajnie śpiewasz, tylko ten Twój zespół jest jakiś dziwny"...

I co zaskoczyło nawet największych fanów zespołu Varius Manx i Anity Lipnickiej, w okresie największej popularności postanowiła zespół opuścić. Niektórzy do dzisiaj zadają sobie pytanie, dlaczego zniknęła.

Dlaczego zniknęłam. Bo kiedyś byłam mega popularna, śpiewałam mega popularne piosenki. Kiedyś robiłam piosenki radiowe, dzisiaj robię piosenkę autorską.

Mało znana wersja piosenki "Fragile" nosi tytuł "Kruchy czas" i Anita Lipnicka zaśpiewała ją przepięknie...

Andrzej Krzywy

Przepiękna piosenka Eltona Johna, czyli "Sacrifice".

Co ciekawe piosenka była pierwszą w karierze Eltona Johna, która znalazła się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii... Polski artysta, który podjął się zaśpiewania "Sacrifice" problemów z listami przebojów nie miał nigdy.

Piosenka "Kochać inaczej" trafiła na listy przebojów, a na jednej z najważniejszych
utrzymywała się ponad rok. To jest wynik, który dzisiaj jest nie do pomyślenia. Człowiek się
cieszy, jak gdzieś piosenka wskoczy i jest miesiąc.

Andrzej Krzywy przyznał, że muzyka to dla niego była doskonała zabawa. Do czasu...

Nagle poczułem, że to jest naprawdę niezła frajda i ogromna pasja. Cały czas kontynuując naukę. Świadomie wybrałem szkołę i zawód. Tę samą szkołę kończył zresztą mój ojciec.

Andrzej Krzywy, artysta, który nie tak dawno w Radiu Złote Przeboje, zdradził swoją receptę na życie:

Mieć co robić, spełniać się i cały czas próbować robić wszystko, żeby być szczęśliwym.

W polskiej wersji językowej piosenka "Sacrifice" brzmi równie pięknie jak oryginał.